ЯК ІВАН ГРЕЧКО КРАСУ ШУКАВ. ВИОБРАЖЕННЯ КОЛЕКЦІЇ

Український католицький університет презентує у Львові унікальний виставковий проєкт «Виображення колекції. Як Іван Гречко красу шукав…». У Пороховій вежі буде виставлено на огляд частину колекції, яку патріарх українського колекціонування подарував УКУ.

На виставці ми представимо найкращі твори з колекції Івана Гречка. Це одна з найбільших збірок української ікони на склі Гуцульщини та Покуття, стародруки, свічники, ручні хрести, писанки, кераміка, текстиль, дерев’яна скульптура. Також буде представлено живопис мистецького середовища Львова та Галичини 20 століття з колекції Гречка, зокрема твори Ярослава Пстрака, Василя Дяденюка, Осипа Васьківа, Ольги Плешкан, Романа та Марґіти Сельських, Володимира Патика, Опанаса Заливахи, Івана Остафійчука, Тараса Лозинського та ін. Велика колекція екслібрисів Тирси Венграновича, Мирона Яціва, Павла Ковжуна, Роберта Лісовського, Петра Холодного та Святослава Гординського, а також малюнки та автопортрет самого Івана Гречка.

Проєкт присвячений колекції Івана Гречка — непересічного львів’янина, сподвижника відновлення Української Греко-Католицької Церкви, громадського діяча та патріарха українського і львівського колекціонування. Десять років тому Іван Гречко подарував значну частину своєї колекції Українському католицькому університету для збереження та експонування. На річницю його відходу до вічності, УКУ представляє львів’янам та гостям міста проєкт «Виображення колекції. Як Іван Гречко красу шукав…» на згадку про цю видатну особу. Проєкт також відкриває важливі питання життя колекції та проблематику приватного колекціонерства.

Проєкт є серед переможців конкурсу ЗМІN Фундація, яка фінансово підтримала реставрацію та оформлення творів.
Відкриття виставки відбудеться 18 червня. Триватиме вона до 13 серпня у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа», м. Львів, вул. Підвальна, 4. Тож запрошуємо вас відвідати нашу виставку!

Запрошуємо підписатися на розсилку з актуальними новинами нашого виставкового проєкту: 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button