Виставка «Творча спадщина Олени Кульчицької»

До 30 вересня 2022 року триватиме виставка «Творча спадщина Олени Кульчицької».

«Труш пробив нашому мистецтву вікно в Європу, а Кульчицька відчинила двері навстіж» (М. Драґан)

15 вересня 2022 року виповнилося 145 років від народження однієї із найяскравіших та непересічних постатей українського мистецтва – Олени Львівни Кульчицької. З нагоди відзначення цієї дати у Львівському історичному музеї (пл. Ринок, 24) відбулося відкриття виставки, присвяченої творчій спадщині відомої мисткині.

Своїми художніми роботами Олена Кульчицька досить жваво влилася в бурхливу течію українського мистецтва минулого століття, збагатила його жанрово та тематично, вдихнувши нове життя в українську естампову графіку.

Це дало початок розвитку новітньої української гравюри: їй вдалося відновити техніку офорту, деревориту, ліногравюри, акватинти, мецо-тинто тощо. Олена Львівна активно проявила себе і як живописець, і як художник-графік. Свій творчий доробок неодноразово експонувала на чисельних виставках як в Україні (Львів, Київ, Харків, Полтава тощо), так і за кордоном (Краків, Варшава, Познань, Відень, Берлін, Прага, США тощо).

На виставці репрезентовано близько 100 музейних експонатів.
Відвідувачі мають унікальну можливість побачити колекцію графічних творів мисткині, виконаних в різних техніках. Особливо цінним в мистецькому плані є живописне полотно «Довбуш у Карпатах», виконане олійними фарбами. Усі ці роботи присвячені життю та творчості українського народу, його історичній минувшині та національному колориту. Привертає увагу графічний портрет Олени Кульчицької, авторства відомого українського художника Василя Касіяна, в якому вдалося передати вольову, але водночас творчу натуру художниці. Цікавим доповненням виставки є поштові листівки початку ХХ ст. з репродукціями робіт Олени Кульчицької. Окреме місце у виставковій експозиції займає цикл ліногравюр «Галерея українських письменників».

Оцінити хист художниці як ілюстратора книг можна на прикладі малюнків до твору Івана Франка «Лис Микита» (1959 р.).

Особливої уваги заслуговують репродукції робіт мисткині, у яких в
техніці ліногравюри відтворено особливості народного будівництва західних регіонів України, а також зображення акварельними фарбами зразків українського національного вбрання. Вони вдало доповнені музейними експонатами ― елементами автентичного українського народного вбрання Гуцульщини, Опілля та Лемківщини, що дозволяє візуалізувати джерело натхнення та творчої наснаги Олени Кульчицької та відчути все багатство українського національного колориту.

Автори виставки: Оксана Куценяк, Мар’яна Хомин, Галина Филипчук.

Час проведеня: 15 – 30 вересня 2022 року.

Місце проведення: Музей історії України, відділ ЛІМ, м. Львів, пл. Ринок, 24, ІІІ поверх.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button