Виставка «Львів і вода»

Виставка «Львів і вода»

27 вересня – 27 жовтня 2022 року триватиме виставка «Львів і вода».

Львівський історичний музей пропонує крізь призму музейних пам’яток вкотре звернутись до, напевно, найбільш обговорюваної та дискусійної теми у найсухопутнішому місті України, місті над Полтвою на головному європейському вододілі, в місті — «порті двох морів».

На виставці представлені графічні та живописні твори, світлини та архівні матеріали, пов’язані з річками, потоками та струмками, що відіграли роль у формуванні обличчя міста – його рельєфу та мальовничих ландшафтів; водогонами та криницями, що давали містянам воду для життя; озерами та ставами, що були засобами для ведення різних промислів; басейнами, купальнями та лазнями, де відпочивали та лікувались; фонтанами, біля яких відчували прохолоду й отримували естетичне задоволення та фотографувались.

«Львів і вода» — це кілька тематичних блоків, у яких розкриватимемо значення води при закладенні княжого граду, особливості функціонування Львова як середньовічного міста-фортеці, роль води у повсякденному житті та дозвіллі містян в модерний період, використання води у релігійних обрядах національних громад міста.

Особливий акцент спрямовано на інформування відвідувачів про раціональне використання та збереження водних ресурсів у регіоні.
На виставці представлені понад 150 пам’яток з 10-ти фондових збірок Львівського історичного музею та приватних колекціонерів: фрагменти найдавнішого львівського водогону, предмети побуту містян, раритетні архівні карти та плани, інформативний ілюстративний матеріал. Значна частина представлених експонатів є результатом кропіткої пошукової, науково-дослідницької та реставраційної роботи музейників та демонструються вперше.

Куратор виставки: Андрій Музика

Час проведення: 27 вересня – 27 жовтня 2022 року.

Місце проведення: Кам’яниця Корнякта / Італійське подвір’я. Львівський історичний музей, м. Львів, пл. Ринок, 6.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button