ВУЛИЦІ ІМЕН: ЦИКЛ МІСЬКИХ ЕКСКУРСІЙ ТА ЛЕКЦІЙ У ЛЬВОВІ

«Вулиці Імен» — проєкт, у фокусі якого — перейменовані та новостворені простори Львова, їхня історія та постаті, чиїми іменами вони названі. І ми запрошуємо львів’ян (особливо мешканців цих вулиць!), представників інших міст до спільної інтелектуальної подорожі!

Ці зустрічі ми організовуємо до дня Львова. Наш проєкт — нагода дізнатися більше про Львів та українців(ок), іменами яких названо і в межах деколонізаційного процесу останніх років перейменовано вулиці Львова (загалом нові назви отримало понад пів сотні міських просторів).

У центрі уваги — люди культури, які в різні періоди й різними способами творили обличчя міста, впливали на культурні та суспільні процеси, змінювали свої середовища і країну. Це Софія Яблонська, яка сміливими мандрами вражала й захоплювала як своїх сучасників, так і нас нині. Мирослав Скорик, знаний композитор і музикознавець, та Маркіян Іващишин, співзасновник Мистецького об’єднання «Дзиґа», продюсер низки знакових для Львова проєктів. Юрій Руф (Дадак), поет, громадський діяч, доброволець, що боровся і загинув на полі бою навесні 2022-го. Цей проєкт є формою пам’ятання і способом пошанування наших співгромадян та їхнього внеску у те, яким є Львів, наше сьогодні та ми.

Отже, 27 та 28 квітня нас чекає екскурсійно-лекційний формат — пізнавальні прогулянки 4-ма вулицями у Львові (по дві на день). Щоразу, на кожній із вулиць, учасників події супроводжуватиме дві людини — гід/гідеса, що допоможе зануритись в історичний контекст та роздивитися найцікавіші точки на маршруті, а також — люди, котрі знали, товаришували, працювали зі згаданими постатями чи досліджували їхні життєві, творчі досвіди.

Запрошуємо ознайомитися із програмою — обирайте свої маршрути, реєструйтеся (звертаємо увагу, що на кожну подію — окрема реєстраційна форма) і приходьте знаходити нові улюблені місцини у Львові!

27 квітня, субота

ЕКСКУРСІЯ І

11:00-12:00 _ Екскурсія вулицею Мирослава Скорика, гід Ольга Вовкодавець. Початок екскурсії: площа біля Будинку профспілок (на проспекті Шевченка)
12:00 – 13:00 _ Лекція, лектор Остап Мануляк, композитор, дослідник, куратор мистецьких проєктів. Простір для лекції — площа Маланюка, біля пам’ятника Францу Ксаверу Моцарту

Для участі в екскурсії просимо зареєструватися: https://bit.ly/3UjXmYm

ЕКСКУРСІЯ ІІ

16:00-17:00 _ Екскурсія простором Закапелок Маркіяна Іващишина, гід Гануляк Олександра. Старт екскурсії: площа Музейна (біля входу в Домініканський собор).
17:00-18:00 лекція, лектор Влодко Кауфман, художник, куратор, артдиректор галереї «Дзиґа», колега Маркіяна Іващишина. Простір для лекції — Закапелок Маркіяна Іващишина.

Якщо плануєте відвідати подію, просимо зареєструватися: https://bit.ly/3vZk4vr

28 квітня, неділя

ЕКСКУРСІЯ І

13:00-14:00 _ Екскурсія вулицею Софії Яблонської, гідеса Галина Вилійка. Місце зустрічі: роздоріжжя Замарстинівської і Гайдамацької, біля ринку.
14:00-15:00 _ Лекція, лекторка Олена Галета, літературознавиця, дослідниця життя і творчості Софії Яблонської. Простір для лекції — площа біля входу на Zavod / завод РЕМА.

Якщо плануєте відвідати подію, просимо зареєструватися: https://bit.ly/49Mswfo

 ЕКСКУРСІЯ ІІ

16:00-17:00 _ Екскурсія вулицею Юрія Руфа, гід, історик Денис Булавін. Місце зустрічі й початок екскурсії: вулиця Юрія Руфа, 1 (орієнтири: головний вхід у Неонатологічний корпус, відділення патології недоношених новонароджених дітей або ж пам’ятник Мар’яну Панчишину).
17:00-18:00 _ Лекція, лектор Тарас Репицький, засновник ГО «Інститут суспільних ініціатив», депутат ЛМР, друг Юрія Руфа.

Для участі в екскурсії просимо зареєструватися: https://bit.ly/3Qco56D

Якщо під час екскурсій буде повітряна тривога, подія буде призупинена просто неба із можливістю продовжити її у найближчому укритті.

«Вулиці Імен» є ініціативою Інституту стратегії культури, яку ІСК втілює спільно із Львівським туристичним офісом за підтримки Львівської міської ради.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button