ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ “СВІРЗЬКИЙ ЗАМОК – ТЕАТР АРХІТЕКТУРИ”


14 липня 2018 року у рамках Літньої Школи «Свірзький замок – Театр Архітектури» у Львівському будинку архітектора (Пороховій вежі) відбулося відкриття виставки студентських художніх робіт, презентація результатів проектного семінару (воркшопу) та архітектурний семінар: «Майстер-клас від фірм-партнерів
 Школи».

Упродовж останніх тижнів відбувся цілий ряд важливих подій, що оживили Будинок архітектора. Це, насамперед, проведення першого українського архітектурного фестивалю «Вежа», який включив у себе безліч різноманітних архітектурних заходів та плавно перейшов у Літню Школу. Літня Школа «Свірзький замок – Театр Архітектури» – це окремий завершальний етап, який відбувся у стінах одного з кращих замків Львівської області – Свірзькому замку. Співпраця у Літній Школі, що об’єднала студентів та викладачів з різних куточків України тривала з 9 по 14 липня. Проект показав, що замок повинен працювати для молоді, для міста, для області, для Свіржа. Він має надзвичайно хороший потенціал для того, щоб бути місцем для резиденцій, для подій, пов’язаних зі студентськими акварельними та графічними практиками, воркшопами, семінарами тощо. У роботі школи взяли участь викладачі та студенти Національного університету «Львівська політехніка», Чернівецького національного університету ім. Федьковича, Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури (Київ) та Національного авіаційного університету (Київ). Упродовж школи проходили художній пленер, проектний семінар (воркшоп) та навчальні екскурсії.

Зокрема учасники школи змогли побачити  процес монтажу австрійськими спеціалістами тимчасової сцени для опери «Алкід», що відбулась у дворі замку в рамках Міжнародного музичного фестивалю «МоцАрт».

А також відвідати Унівську Лавру та бджолине господарство у Ганачівці.

Школа успішно закінчилась відкриттям виставки у Львівському будинку архітектора.

Виставка присвячена Літній Школі «Свірзький замок – Театр Архітектури». Що важливо – художній звіт  складається не лише зі студентських графічних та акварельних робіт, а й з робіт архітекторів, які були у Свіржі на день архітектора, а також із фотозвіту процесу того, як, власне, відбувалася Літня Школа.

Під час відкриття виставки виступили з привітаннями та поба жаннями голова правління Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України Богдан Гой, представник Обласного департаменту архітектури та містобудівного розвитку Марія Суха, голова громадської організації «Регіональна агенція розвитку території Свірзької сільської ради» Ігор Хміль, координатор проектів Національної спілки архітекторів України Олександр Барановський, а також викладачі університетів, які брали участь у Літній Школі.

Після відкриття виставки відбулася презентація, на якій було представлено фотозвіт першого українського архітектурного фестивалю «Вежа», згадано основні моменти та заходи, що відбулися упродовж чотирьох днів фестивалю, а також представлено фотографії з Літньої Школи у Свірзькому замку, яка тривала п’ять днів та логічно завершила архітектурний фестиваль.

Після цього учасники воркшопу представили свої проекти, в яких презентували ідеї ревіталізації Свірзького замку з розробкою його інфраструктури. Студенти плідно та креативно попрацювали під час Літньої Школи, тож із задоволенням представляли свої ідеї, серед яких: надання Свірзькому замку рекреаційної функції, налагодження транспортно-пішохідних зв’язків, влаштування велодоріжок та паркінгу, влаштування стайні, футуристичних помешкань-капсул для проживання на території замку, майданчиків для активного відпочинку, канатної дороги через озеро тощо.

Окрім організаторів заходу, важливу роль в проведені Школи відіграли партнери заходу – фірми: FAKRO, ТЦ “МАРК” , “ГРІЛЕКС”, Kolibry.

А тому важливим елементом закриття Школи стали виступи майстер-класи партнерів, на яких було представлено продукцію кожної компанії, тож кожен бажаючий мав змогу познайомитися поближче з тією продукцією, яка його цікавить

Автор статті: Анна Павлова

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button