30 жовтня у Львові пройшов ARCHMEETING, організатором якого є DHC Media та Національна Спілка Архітекторів України. Це вже був третій такий форум у цьому році. Після вдалих зустрічей в Ужгороді та ІваноФранківську захід у Львові вкотре довів, що українська архітектурна спільнота є однією з найактивніших в Європі. Кількість зацікавлених гостей та новий склад спікерів зробили цю подію справжнім проривом у архітектурному житті міста. Адже черговий ARCHMEETING став платформою для діалогу про те, як архітектурні рішення та креативний підхід до дизайну можуть впливати на розвиток міст і їхню конкурентоспроможність у сучасному світі, навіть під час Війни.
Привітання організаторів – Буянової Вікторії – керівниці DHC Media, Олександра Барановського – представника від НСАУ та Олександри Сладкової – заступниці директора департаменту економічного розвитку Львівської Міської Ради.
Модератором заходу був головний редактор Західноукраїнського архітектурного порталу – Богдан Гой, а головною подією заходу стали лекції відомих архітекторів: Тараса Сулика та Miroslava Nizio з Польщі.
Розпочав архітектурну зустріч саме львів’янин Тарас Сулик – співзасновник архітектурного бюро Sulyk Architects, яке реалізовує проєкти у сфері житлової та громадської архітектури, зовнішнього простору та інтер’єрного дизайну.
Темою лекції Тараса Сулика була проблематика важливості професійних архітекторів у сучасному світі: “Архітектор – творець успіху міста.”
Після вторгнення та початку війни росії проти України, Тарас Сулик разом з архітектурним бюро Sulyk Architects активно працює над соціально важливими проєктами. Знаковим проєктом бюро є, збудований під час війни, Центр матері і дитини «Незламні матусі» у Львові, який був номінований на премію Mies van Der Rohe Awards 2024 та отримав схвальні відгуки від лауреата Прітцкерівської премії Шіґеру Бана, який відвідав Центр матері і дитини у жовтні 2022 року.
На події виступили провідні експерти багатьох необхідних для якісної архітектури галузей. Про нові шляхи архітектури доповіли представники компанії “ЮНІФАС”, що виготовляє фіброцементні плити для вентильованих фасадів, дахів та інтерʼєрів, а представники компанії “Будзірка”, розповіли про нові архітектурні фасади – HPL, фіброцемент, кварцові плити, різновиди кераміки, монтаж та технічні аспекти.
Тему перспективності та майбутнього в архітектурі порушили такі представники: учасники заходу від будівельної компанії Well-being ConTech Budova, які розказували про архітектурні перспективи українського містобудування з використанням фасадно-стінових рішень на основі GRС, представниця компанії “Міністерство Дверей”, яка виступила із дуже актуальною темою: “Адаптивність вхідних дверей”, а також представники компанії “С.В.І.Т. Плюс”, які поділилися досвідом роботи на світлотехнічному ринку України уже понад 13 років.
Кожна із компаній розповіла про свій досвід реалізації масштабних міських та світових проєктів. Учасники та гості почули захопливі кейси, що демонструють успішну інтеграцію сучасної архітектури з соціальними, безпековими та екологічними аспектами.
Наступним очікуваним лектором був Miroslav Nizio – гості та інші учасники уважно слухали лекцію архітектора на тему: “Архітектура ідентичності”, адже він не лише архітектор, а ще автор візуальних проєктів, а також скульптор і меценат. Він є експертом із багаторічним досвідом проектування громадських просторів: музеїв, історичних експозицій, виставок, меморіалів, а також комплексних концепцій ревіталізації постіндустріальних територій та міських просторів.
Компанія Nizio Design International була відкрита у Варшаві в 2002 році. Команди архітекторів, пов’язані зі студією, беруть участь у реалізації найважливіших культурних просторів країни, надаючи комплексні послуги – від опитувань громадської думки, аналізів, розробки концепції, підготовки робочого проєкту до авторського нагляду та реалізації. До співпраці над проєктами Мірослава запрошуються експерти в галузі культури, науки та мистецтва.
Заключною частиною стала знакова панельна дискусія: “З чого складається успіх міста?” що підняла питання ролі архітекторів та дизайнерів у його досягненні. Питання задані модератором дискусії Богданом Гоєм, активно обговорювали :
Порушене питання цікавило не лише безпосередньо учасників, але й гостей, які прислуховувалися до різних думок та поглядів, збагачуючи свої, а також активно задавали запитання спікерам.
ARCHMEETING у Львові став черговим імпульсом для розвитку української архітектури та містобудування. Подія об’єднала провідних фахівців галузі, які поділилися своїми досвідом та баченням майбутнього міст. Захід продемонстрував, що архітектура – це не лише будівлі, а й потужний інструмент для формування ідентичності міст, покращення якості життя та стимулювання економічного розвитку. ARCHMEETING підтвердив, що українські архітектори готові до нових викликів і здатні створювати сучасні, комфортні та інноваційні міські середовища.
Партнери події:
BANKHOTEL – сучасний п’ятизірковий бізнес-готель з унікальним конференц-холом в якому ми з вами зараз знаходимося.
Компанія “ЮНІФАС” представляє швейцарську компанію Swisspearl в Україні, яка виготовляє фіброцементні плити для вентильованих фасадів, дахів і інтрʼєрів.
Корпорація PeikkoGroup – провідний світовий постачальник novitnich конструкцій перекриття, вітроенергетичних систем і технологій з’єднання для збірного та монолітного будівництва.
Компанія “Будівельна зірка”– офіціальный представник FunderMax в Україні.
Компанія AKVANTIS – пропонує питні та комплексні водоочисні системи преміальної якості та надає сервіс за міжнародними стандартами вже 19 років.
PENETRON -компанія спеціалізується на товарах для гідроізоляції та теплоізоляції транснаціональна компанія із офісами у більше ніж 120 країнах по всьому світу.
Магазини для ремонту Львівський Дядько – це команда крутих продавців підлоги, дверей, вікон, тераси та стінових панелей.
Компанія STO – це компанія, яка є одним з лідерів в світі по виробництву матеріалів для фасадних, інтер’єрних систем, матеріалів для полімерних наливних підлог, а також акустики внутрішніх приміщень.
Компанія «Мініcтeрcтвo двeрeй» –виробник №1 вхідних дверей в Україні
ТАВЕКС ПЛЮС – виготовляють замки, електронні дверні, меблеві системи доступу та системи охорони периметру.
Компанія «С.В.І.Т. Плюс» – більше 13 років працює на світлотехнічному ринку Україні.
Компанія Well-being ConTech Budova – будівельна компанія яка увібрала багаторічні розробки і інновації у сфері збірного будівництва.
Компанія ТМ “ВАШІ МЕБЛІ” Виготовляють меблі за індивідуальними проєктам дизайнерів та архітекторів.
Вина Світу – пригощали гостей смачним та якісним вином.
Медіа партнери:
Детальніше читайте про ARCHMEETING в Ужгороді та Івано-Франківську у ексклюзивних матеріалах нашого Порталу.