ТУРИСТИЧНИЙ СЕЗОН 2023 ЗАМОК СВІРЖ

TRANS/IT/US

12.05.2023 Свірж – УКРАЇНА

TRANS/IT/US – серія міждисциплінарних заходів в Україні у замку Свірж неподалік Львова. За ініціативи польського художника Александра Яніцькогоі AYA Found та спільноти українських архітекторів при Національній спілці архітекторів України під керівництвом президента Олександра Чижевського.Виставка є результатом підписаної у 2022 році угоди про співпрацю та створена за підтримки архітекторів НСАУ: Богдана Гоя та голови Львівської організації НСАУ Миколи Шеремети у співпраці з Олександром Барановським.

Ініціатива має стати символом творчої, багатогранної співпраці між Україною та Польщею, а замок у Свіржі – місцем діалогу, результатом якого стане ревіталізація замку, а в ширшому плані – відбудова України в дусі Нового Європейського Баугаузу.

Отже, це інавгурація, відкриття символічного простору мистецької свободи та творчості, всупереч динаміці драми звірячої війни, що точиться в Україні.

Метою ініціативи є створення центру міжнародного співробітництва в контексті планів відновлення України та водночас ревіталізація замку за підтримки української сторони польської фундації AYA Found.

Учасниками ініціативи з польської сторони є Малопольська палата архітекторів Республіки Польща, SARP та академічна спільнота Кракова, зокрема: ASP, AGH, UR, UE, UJ, AWF та фундація InCorpore.

Завершенням проекту має бутиМіжнародна наукова конференція Схід-Захід-Нескінченність /Порівняння Сілезії та Донбасу /Катовіце 2024,який у 2024 році стане Європейським містом науки. Темою конференції є відбудова України та Нового Європейського Баугаузу.

Програма подій:

14.30 – 15:00 Урочисте відкриття та промова Олександра Чижевського (президента НСАУ)

15:00  – 16:00 відкриття BIENNALE WRO 2023 перформанс «Black Mirror» від Александра Яніцького

16:15 – 17:45 TRANS/IT/US  презентація ідеї серії виставок

Представник AYA Found розповідає про фрагменти виставки KULTURA FUTURA ŚWIT – експозиції, що супроводжує перформанс, яка є фотодокументацією допомоги біженцям, наданої фундацією AYA Found у Кракові у 2022-23 роках.

Презентація робіт митців з України, які виставляються в APTEKA Janickigallery та Galeria i!

17:45 – 18:05 Презентація ідеї лікарні Червоного Хреста (Микола Шеремета, Богдан Гой)

На виставці буде представлено разом із Богданом Гоєм та головою НСАУ Миколою Шереметою ідею лікарні Червоного Хреста, яка водночас є символом польсько-української співпраці в галузі архітектури в контексті Нового Європейського Баугаузу та проекту e-POLIS.

19.00 – 19.45 Вистава «Black Satori»

Закриття – перформанс від Александра Яніцького.

Організація: AYA Found, PerForm, InCorpore

Автор: ст. Александр Яніцький

куратор, перформер, дизайнер, президент фонду AYA, ініціатор таких проектів: Kultura Futura w tym: Kultura Futura Interdyscyplinarne Biennale Sztuki i Technologii Przyszłości / kulturafutura.pl / , Kultura Futura ŚWIT / swit.kulturafutura.eu/, e-POLIS w ramachidei Nowego Europejskiego BAUHAUSU.

Співпраця:

Маріанна Яніцка-Кордаш – композитор

Яцек Пільх – скульптор AYA Found

Міхал Мусієлак– фотограф AYA Found

Анастасія Карачун – мультимедіа AYA Found

Людмила Тирак – організація AYA Found

За підтримки:

Львівська обласна державна адміністрація

Львівська спілка архітекторів НСАУ

Національна спілка архітекторів України

ПГО ЛОО НСАУ “Архітектурний клуб”

ПТС ЦАДУ” Порохова Вежа”

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button