Роман Василик. Іконопис, малярство, графіка

Роман Василик. Іконопис, малярство, графіка

7 жовтня 2022 року о 15:00 год. в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України відбудеться презентація альбому “Роман Василик. Іконопис, малярство, графіка” та персональна ретроспективна виставка творчих робіт до 75-ліття митця. Запрошуємо усіх поціновувачів творчості Романа Василика!

Роман Василик

Професор, Народний художник України. Народився 1947 р. у с. Бариш Тернопільської обл. У 1968 р. закінчив Ужгородське художнє училище ім. Ерделі. У 1973 р. закінчив Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва (тепер Львівська національна академія мистецтв). Вчителі з фаху: К. Звіринський, М. Яців, В. Овсійчук.

Від 1988 до 1989 р. завідувач кафедри проєктування інтер’єрів ЛАМ. З 1989 до 2000 р. – декан факультету Інтер’єру та обладнання ЛНАМ, від 2000 до 2001 р. – проректор з навчальної роботи ЛНАМ. 1995 р. заснував кафедру сакрального мистецтва ЛНАМ, яку очолював упродовж 25 років.

Професор, Заслужений діяч мистецтв України (2002 р.), Народний художник України (2008 р.). Нагороджений Грамотою та Орденом Верховних апостолів Петра і Павла Папою Римським Бенедиктом, Благословенною грамотою Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета, Благословенною грамотою Патріарха Української греко-католицької церкви Любомира Гузара, Почесною грамотою Президента України, Орденом Петра Могили.

Отримав нагороди від українських посольств Англії, Італії, Бразилії, Австралії та Польщі, Університету штату Парана (Бразилія), Міністерства культури і туризму України, Міністерства освіти і науки України. Почесний професор Університету Парана (Бразилія). Голова Української Спілки іконописців. Працює в галузі сакрального мистецтва (комплексне оформлення храмів, іконопис), станкового малярства, проєктування інтер’єрів, екслібрису. Ікони та іконостаси Романа Василика знаходяться у багатьох церквах в Україні та за кордоном.

Час відкриття: 7 жовтня 2022 рокуо 15:00 год. 

Місце проведення: Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України у Львові, проспект Свободи 15.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button