УНІВЕРСИТЕТСЬКЕ МІСТЕЧКО УКРАЇНСЬКОГО КАТОЛИЦЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ. ЦЕРКВА СВЯТОЇ СОФІЇ

Рік: 2013-2016
Архітектор: Іван Бережницький; проектувальник: Укрдизайнгруп
Розташування: вул. Козельницька, № 4


Центральною спорудою університетського містечка Українського католицького університету є Церква святої Софії. Вона була запроектована американським архітектором – Іваном Бережницьким в 2011-2012 рр. Вмістимість церкви — 300 вірних. Вона є найвищою спорудою комплексу, висота її куполів сягає 30,4 м.

Храм унікальний не тільки для Львова, а й для України — в одній будівлі на різних ярусах діятимуть три храми: наземний рівень — церква Софії — Премудрості Божої, на нижньому — ще два: храм Святого Климентія Папи Римського і церква Гробу Господнього. Церква Гробу Господнього — це відображення I ст., місце більше для приватної молитви. Храм Климентія Папи Римського відображатиме III—IV ст. — часи, коли християнство ще не було розділене. Це відкриває великі екуменічні можливості. Храм Климентія Папи Римського має стати місцем формації, дискусій, зустрічей та спілкування. На верхньому ярусі буде власне храм Софії — Премудрості Божої.
Храм представляє історичну і духовну тяглість із храмами Святої Софії в Константинополі, Софії Київської та храму Святої Софії в Римі. В його архітектурі відображені і творчо поєднуються архітектурні форми класичного візантійського храму, традиційної української церковної дерев’яної архітектури та елементи львівської сакральної архітектури доби Ренесансу і Середньовіччя.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button