СТАДІОН «АРЕНА ЛЬВІВ»

Рік: 2009 -2011
Місткість: 34 915
Розташування: вул. Стрийська, 199
Команда: Albert Wimmer ZT Gmbh (Відень), Арніка (Володимир Следзь, Альберт Віммер, Назар Гайда, Микола Столяров, Олег Томків), Укрдизайнгруп

Найгучніша подія в історії українського спорту – Євро 2012, не відбулась би без цього архітектурного об’єкту, який став найбільшим стадіоном західної України. Створений далеко від історичного центру міста, він вже став місцем активного життя молоді, завдяки величезній кількості подій, що тут відбуваються, від футболу й автоперегонів і до концертів.

18 квітня 2007 року стало відомо, що чемпіонат Європи з футболу 2012 відбудеться в Україні та Польщі. Серед міст-кандидатів на проведення Євро був Львів. Основний стадіон міста — «Україна» — не відповідав вимогам турніру, тож було вирішено будувати нову арену.

Розробником проекту стадіону виступило бюро «Albert Wimmer ZT Gmbh», яке проєктувало стадіони для проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2008 року в Австрії. Разом з австрійцями працювала львівські фірми «Арніка» та “Укрдизайнгруп”.

Церемонія відкриття нового стадіону відбулася в суботу 29 жовтня 2011 року.

На «Арені Львів» відбулося 3 матчі фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.

Концепція розвитку стадіону передбачає поступове перетворення об’єкту на центр спортивного, культурного та ділового життя міста Львова.

Візитна картка стадіону – це оглядовість з глядацьких місць як верхнього, так і нижнього ярусів, оскільки конструкція трибун створює максимальний ефект присутності на полі. Усі сидіння розміщені під частково прозорим накриттям.

У п’ятиповерховому адміністративному корпусі знаходиться ігрова зона (тренерські, роздягальні для гравців, кімнати арбітрів та делегату матчу), прес-центр, конференц-зали, VIP-сектор, ресторан, офіси організаторів чемпіонату, а також чимало комерційних площ. «Арену Львів» запроектовано як «зелений стадіон». На площі навкруги спортивної споруди передбачено висадження декількох тисяч рослин – дерев, кущів та квітів. Незвичайна система поливу газону стадіону також орієнтована на гармонійне поєднання з навколишнім середовищем: два басейни біля стадіону збирають дощову воду для подальшого використання.

Більше інформації про авторів споруди Укрдизайнгруп, дізнайтесь на нашому порталі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button