Реставрація Національного українського академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької

Рейтинг проекту: 
247

Розпорядженням  Кабінету Міністрів України №1426-р від 05.11.2008р. затверджено план заходів з реконструкції та реставрації будівлі Національного академічного українського драматичного театру імені  Марії Заньковецької  у Львові на підставі цієї програми та передбачено державне фінансування. За результатами тендеру, що відбувся в серпні 2009 рокувиконавцем проектної документації визначено ТзОВ «Укрдизайнгруп».

Будівля Національного академічного українського драматичного театру імені  Марії Заньковецької (колишній театр фундації графа Скарбека) є цінною пам’яткою архітектури європейського рівня. Збудована у 1836-1842 роках за проектом Л. Піхля і Й. Зальцмана на кошти графа Станіслава Скарбека в стилі віденського класицизму. За кількістю глядачів, які вміщував львівський театр (1700 глядачів), він був одним з найбільших в Європі, поступаючись лише знаменитому Ла Скала в Мілані (3000 глядачів) та театру в Дрездені (2000 глядачів) та першим – за площею забудови – 7278м2.

Будівля стала також визначним досягненням тогочасних будівельних технологій. Для укріплення  фундаментів з бутового каменю на багнистій місцевості в грунт вбили 16000 дубових та вільхових паль. Перекриття  глядацького залу забезпечувалося великопрольотними  металодерев’яними фермами, що збереглися до нашого часу.

Зараз будинок театру  знаходиться на території Державного історико-архітектурного заповідника в межах забудови, включеної у Список світової спадщини ЮНЕСКО.

Будівля зазнала трьох значних реконструкцій:

- 1900-02р.р – (арх. Я.Балабан) з пристосуванням до потреб філармонії;

- 1940-42р.р – (арх. Л. Краковський) з пристосуванням до потреб театру;

- 1952-54р.р. – заміна конструкцій покриття сцени

Внаслідок цих реконструкцій змінилася архітектурно-планувальна структура, але це майже не вплинуло на об’ємно-просторову композицію споруди.

Після другої світової війни за роки радянської влади стан будівлі постійно погіршувався і поступово набув незадовільного стану.

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.