Проект у під конкурсі "Площа синагог" міжнародного відкритого конкурсу архітектурних, дизайнерських та ландшафтних проектів для впорядкування місць, пов’язаних з єврейською історією у м.Львові

Рейтинг проекту: 
155

Розпочинаючи проектування ми зіткнулися з обмеженнями, заданими умовами конкурсу. Зокрема, із неможливістю забудови самих ділянок, де стояли велика міська синагога, дім навчання Бейт гаМідраш та синагога "Золота Роза", і одночасною вимогою відобразити там історію життя єврейського народу.

Було прийнято рішення забезпечити оглядовість фундаментів і водночас створити місце, де можна було б висвітлювати історію єврейського народу та історію Львова загалом.

Перш за все, було вирішено відкрити для огляду фундаменти. Для цього їх необхідно розкопати до існуючого рівня підлоги синагоги (глибиною приблизно 1,5 метри), завдяки чому вони вивільняться, утворюючи проходи. Туди заходитимуть відвідувачі і туристи, відчуваючи атмосферу минулого і уявляючи, як усе виглядало багато років тому, а самі стіни можна буде використовувати для демонстрації різних виставкових тематичних матеріалів.

Проте, вивільнивши фундаменти, постає завдання їх накриття і забезпечення цілісності руїн стін синагоги. Використовуючи практику багатьох країн, приймається рішення їх накрити і, у подальшому розкопуючи, вивчати. Після завершення усіх робіт накриття стане продовженням виставкового комплексу. З цією метою, а також для візуального виділення зони синагоги "Золота Роза" та дому навчання Бейт гаМідраш, вирішено створити конструкцію, яка накривала б цей простір і переносила відвідувачів у часи, коли ці будівлі тут стояли. Тому накриття буде повторювати форму готичного склепіння "Золотої Рози", а в його основі лежатиме легка металева конструкція з поліпропіленовим покриттям.

На площі великої міської синагоги вирішено зберегти існуючий стан фундаментів, замінюючи тільки покриття між ними. Огорожа зі сторони вул. Братів Рогатинців забирається з метою забезпечення відкритості площі міської синагоги, збільшення її розміру для проведення у подальшому заходів громадського та суспільного характеру.

Автор проекту: Коссак Маркіян

© 2013-2021 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.