Будівля церкви та універсального залу по вул. Лінкольна у Львові

Рейтинг проекту: 
273

Хоча ділянка знаходиться за межами історичного центру Львова, що входить до світової спадщини Юнеско, візуальний звязок з ландшафтною домінантою заповідної території - горою Високий Замок спонукав до трансформації природньої форми гори в архітектурну модель будівлі. Плавна форма покриття підвищується над святилищем церкви, переростаючи в купол. Хвилююча лінія поздовжнього фронтону споруди повторює силует гори Високий Замок, яка служить живописним фоном для будівлі з північної сторони. Церква стає частиною природного оточення і не протистоїть йому. Великі звіси даху як у церквах хатнього типу створюють домашню атмосферу і притягують жителів.
З південної сторони будівля сприймається на фоні багатоповерхової житлової забудови. Для створення виразного емоційного акценту південний фасад вирішений чистою монументальною площиною.
Церква та універсальний зал об`єднані в одну багатофункційну споруду, яка є не тільки місцем молитви, але й зустрічей, спілкування, дозвілля. Основною ідеєю було створення демократичного образу і  домашньої атмосфери  відповідно до функцій будівлі, забезпечення рівного доступу, як інтелектуального і емоційного, так і фізичного для людей з різними потребами.

Авторський колектив: Рибенчук М.М., Рибенчук О.Т., Медвідь Л.М.

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.