НСАУ В РАМКАХ ПРОЕКТУ UREHERIT ПРОВОДИТЬ ВИСТАВКУ «ХОЛІСТИЧНА РЕНОВАЦІЯ МОДЕРНІСТИЧНИХ БУДИНКІВ».

Національна спілка архітекторів України в рамках проекту UREHERIT планує експонування виставки «Холістична реновація модерністичних будинків».

Відкриття виставки відбудеться 17 квітня о 14:00
(Білий зал Будинку архітектора. вул. Б.Грінченка, 7, Київ).

ЩО ТАКЕ ЦІЛІСНА РЕНОВАЦІЯ МОДЕРНІСТИЧНОГО ЖИТЛА?

Панельне житло, побудоване якихось 50-70 років тому, вже зношене. Воно не відповідає сучасним вимогам енергоефективності та вже не є привабливим для мешканців: такий тип житла не відповідає поточним потребам та способу життя людей, часто сприймається нудним, сірим та візуально непривабливим.

Сьогодні в різних європейських країнах існує кілька різних державних програм реновації, які стосуються переважно теплоізоляції та енергоефективності.

«Цією серією подій і заходів ми намагаємося підняти рух, створити модель і на наступних етапах реалізувати пілотний проект чогось більшого: покращення кожної квартири, загальних внутрішніх і зовнішніх просторів, а також при цьому зберігаючи візуальну якість та архітектурну єдність усього кварталу. Звісно, у процес оновлення мають бути включені мешканці. Крім того, ми шукатимемо можливості для нових фінансових і правових інструментів, які дозволять брати участь у реконструкції різних зацікавлених сторін, як приватних, так і державних. І останнє, але не менш важливе: реконструкція не повинна виключати найбільш вразливі соціальні групи, які зазвичай проживають у такому житлі, з процесів прийняття рішень чи витісняти їх згодом; він має створити привабливе середовище життя для кожного», — резюмує куратор ініціативи, президент Асоціації архітекторів Литви Рута Лейтанайте.
Ідея цілісної реконструкції модерністського житлового проекту виникла як балтійська відповідь на конкурс Європейської Комісії на програму New European Bauhaus (NEB).

«Ми глибоко переконані, що ця тема актуальна для всіх країн, які мають величезний спадок післявоєнного періоду – величезні мікрорайони модерну, панельний житловий фонд. Пострадянські країни мають справу з тими ж проблемами та викликами, інші європейські країни також розглядають майбутнє модерністського житла», – каже Рута Лейтанайте.

Організатори: Міжнародна спілка архітекторів UIA, Асоціація спілок архітекторів Балтії BAUA, Асоціація архітекторів Литви, Латвійська спілка архітекторів, Естонська спілка архітекторів; НСАУ.

Форма реєстрації на подію:
https://forms.gle/EnBQWEuUGHMipRSq9 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
Call Now Button