Засідання правління ЛОО НСАУ від 10.02.2016

засідання правління ЛОО НСАУ від 10.02.2016

Протокол № 2

засідання правління ЛОО НСАУ від 10.02.2016

Присутні:

правління: О.Вендзилович, Ю.Верхола, Б.Гой, Ю.Горалевич, І.Данчак, Ю.Джигіль, В.Следзь, В.Шуляр, Ю.Столяров, М.Шеремета, О.Ярема;

ревізійна комісія: В.Дідик, В.Петрик

Порядок денний:

  1. Про статтю «Мовчання ягнят» у газеті «Ратуша».
  2. Про щорічну Премію НСАУ за кращі проекти та реалізації.

По п.1:

Слухали:

Запрошену на засідання Ірина Юзик, журналістку, автора статті в газеті «Ратуша», яка пояснила причини, які спричинили цю публікацію. Основною є велика кількість порушень законодавства при будівництві у Львові, що спричиняє конфлікти з мешканцями, викликає спротив громадськості, активна частина якої самоорганізувалась та активно бореться проти порушників. І.Юзик навела декілька кричущих прикладів, зокрема , на вулицях Снопківській, 18, О.Степанівни, 12. Журналістка  стверджувала, що ЛОО НСАУ самосунулась від цієї проблеми, а активність виявляє у захисті Ю.Чаплінського, головного архітектора Львова, на роботу якого є критичні зауваження з боку громадськості.

Виступили:

Ю.Джигіль: «скандальні» та «незаконні» забудови – не тотожні поняття, потрібен у кожному випадку професійний аналіз ситуації. Ми не можемо підміняти структури, які покликані слідкувати за цими питаннями відповідно законодавства. Стосовно критики на адресу Ю.Чаплінського, то це перший головний архітектор міста за довгі роки, який підтримує контакт з правлінням ЛОО НСАУ.

В.Петрик: біда в тому, що архітектор приймає правила гри замовника, не перевіряє детально, чи все в порядку з дозволами та погодженнями, а потім виявляєтьс, що, наприклад, містобудівні умови та обмеження на будівництво в межах історичного ареалу видані без історико-містобудівного обгрунтування…

Інша проблема – історико-архітектурний опорний план міста не затверджений в Києві, що викликає сумніви в його юридичну чинність, задіюються суди, які виносять рішення, що підважують саме існування поняття історичний ареал тощо. Це створює можливість для різноманітних маніпуляцій з боку чиновників міської ради у спірних питаннях забудови міста.

Ю.Столяров: при підготовці вказаної статті треба було вислухати різні точки зору, зокрема, поцікавитись думкою голови правління ЛОО НСАУ О.Яреми, заступників голови. Спілка – професійна організація і висновки по таких питаннях вона може робити тільки професійні. Пропозицію щодо листа на підтримку Ю.Чаплінського я оголошував на засіданні правління. Тиск на Ю.Чаплінського почався після розміщення в інтернеті карти скандальних забудов у Львові.

Б.Гой: стаття в багатьох позиціях актуальна, однак відчувається деяка упередженість автора, що, зокрема, проявилось у назві статті.

В.Петрик: правлінню треба мати налагоджений механізм взаємодії з головним архітектором міста, мати можливість оперативно отримувати інформацію на запити щодо авторів проектів, виданих дозволів тощо. Є тут і проблеми професійної етики.

Однозначно, що є будинки, які підлягають знесенню, зокрема: вул. Снопківська, 18; Личаківська , 259; Гіпсова, 36А.

Ю.Горалевич: скерувати лист інспекції ДАБК щодо законності забудови на розі вулиць Чайковського-Стефаника.

Ю.Джигіль: треба створити комісію з професійної етики.

Ухвалили:

Доручити Ю.Верхолі зібрати детальну інформацію про випадки незаконних забудов у Львові та проінформувати правління. Звернутись до М.Ягольника з пропозицією створити дієву комісію з професійної етики при ЛОО НСАУ.

По п. 2

Слухали:

О.Ярема: потрібно активно поширювати інформацію серед архітекторів Львова про проведення виставки архітектурних проектів та реалізацій в рамках щорічної Міжнародної будівельної виставки KyivBuild’2016. Кращі з них будуть нагороджені щорічною Премією НСАУ.

Ухвалили:

Активно залучати проектні майстерні до участі у цій виставці

Голова правління                                            Олександр Ярема

Відповідальний секретар                               Віталій Шуляр

© 2013-2021 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.