Юліуш Дуткєвіч і його карпатська фотографія

Юліуш Дуткєвіч і його карпатська фотографія

20 травня 2021 року о 18:30 год. відбудеться лекція "Юліуш Дуткєвіч і його карпатська фотографія".

Лекція розглядає комерційну фотографію Юліуша Дуткєвіча і його внесок у географічне, історичне та етнографічне сприйняття Карпат ХІХ століття. Ю. Дуткєвіч (1834–1908) був одним з перших талановитих фотографів-етнографів і горах Покуття загалом і Гуцульщини зокрема. Його професійна діяльність формувалася на крайньому сході Австрійської імперії (з 1867 р., Австро-Угорщина), під час другої половини ХІХ століття. Вперше він став штампувати своє ім’я на звороті офіційних портретів вже у 1850-х роках, у маленькому містечку Сучава, що в історичній Буковині (сучасна територія північно-східної Румунії). Звідти кар’єра Дуткєвича пішла вгору і він переніс свою справу портретиста на північ, до Львова. Далі Дуткєвич удосконалював своє мистецтво і ремесло у жанрах типової і пейзажної фотографії у своїх ательє у Станславові і Коломиї. Репутація Дуткєвича зростала у 1860-1890-х роках. Справа його процвітала, а він брав дедалі більші замовлення від буржуазних кіл учених, які прагнули описувати і популяризувати гори Карпати та буковинські і галицькі краєвиди, а також розмаїті етнографічні громади цього краю, для читачів і туристів з решти імперії, міст та/або місцевих мешканців.

Запрошуємо на онлайн-лекцію Др. Ксенії Кєбузінскі "Неміські практики, комерційна діяльність чи імперська служба? Юліуш Дуткєвіч і його карпатська етнографічна та ландшафтна фотографія".

Формат і реєстрація
Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь: https://bit.ly/Kiebuzinski-Lecture

Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube: https://youtu.be/P87kODLO4HI

Лекція відбудеться англійською мовою. Буде забезпечений синхронний переклад на українську.

Детально: https://www.lvivcenter.org/discussions/juliusz-dutkiewicz-2/

Ця лекція є частиною програми "З міста до гір: виображення Карпат у культурі та мистецтві", що включає серію лекцій і міжнародну конференція організовану Центром міської історії (Україна) та Університетом Санкт-Галлена (Швейцарія).

© 2013-2021 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.