Виставковий проект "Чорне" Ігоря Яновича

Виставковий проект "Чорне" Ігоря Яновича

10 вересня 2019 року о 10:00 год відбудеться відкриття виставкового проекту сучасного художника Ігоря Яновича - "Чорне"

У Львові розпочинає діяльність арт-центр Павла Гудімова Я Галерея.

Щиро запрошуємо на відкриття, яке відбудеться 10 вересня з 10:00 до 19:00 за адресою вул. Шота Руставелі, 8а (вхід з вулиці Костомарова).

Я Галерея. Львів розпочинає виставкову діяльність із проекту сучасного художника Ігоря Яновича - "Чорне". Виставка протриває з 10 вересня по 20 жовтня 2019 і представлятиме виключно нову серію робіт Ігоря Яновича.

Програма відкриття:

  • 10:00 - 19:00 знайомство з командою Я Галерея
  • 13:00 прес - тур
  • 15:00 - 19:00 зустріч з Ігорем Яновичем
  • 19:00 музична програма від джазового контрабасиста - Марка Токара. Вільна імпровізація. Музика стану. Тут і тепер. / Вхід за запрошеннями.

Попередня реєстрація: https://forms.gle/SWFtxFgg83hByY4v7

Контакти: +38 (097) 92 49 792.

Виставка "Чорне" відбудеться в стінах арт-центру Я Галерея. Львів, що за адресою вул. Шота Руставелі, 8А (вхід з вулиці Костомарова)
Протриває з 10 вересня по 20 жовтня 2019 і представлятиме виключно нову серію робіт Ігоря Яновича.

“...він настільки чорний, що його майже не бачиш", — так описував враження від вантаблеку, найчорнішого матеріалу в світі, художник Аніш Капур, після того, як придбав одноосібні права на його використання. Зі слів Капура зрозуміло, що “чорне" відкриває перед нами фундаментальне питання — підважує саму здатність бачити. Чорне ставить під сумнів нашу впевненість у видимому: декларує стриманість і простоту та водночас діє неоднозначно й оманливо, коли плоска поверхня скидається на глибину, що затягує погляд та породжує переживання.

Виставка Ігоря Яновича “Чорне", з якої розпочинає свою діяльність арт-центр Я Галерея у Львові, є достатньо особистою, щоб глядач/ка могли потрапити у суб'єктивний простір автора і відчути власні переживання, але й більшою за окремий досвід, адже виходить на ширше визначальне питання: що таке досвід споглядання, коли діє чорне?

Об'єм проекту розкривається в розрізі персональної практики Яновича, в живописних серіях і замальовках якого чорне грає головну роль, а також в різноманітному доробку художників XX—XXI століть. Чи не з “Чорного квадрату" починається найфатальніша розмова про долю мистецтва? Геометричні чорні форми Казимира Малевича, квадрат, коло і хрест, вже згаданий суперчорний Капура, “чорний живопис" Еда Рейнхардта, капелла Марка Ротка, ритм, простір, текстура, жест у чорних роботах П'єра Сулажа, Франца Кляйна, Роберта Мазервелла, навіть трафаретні графіті Бенксі — через усі ці роботи розгортається насичена історія кольору, який достукається до нашої суб'єктивності. Адже за рішеннями на користь чорного в цьому переліку ховаються зовсім різні мотиви і змісти — сакральні, політичні, психоаналітичні.

Однак, чорний — це також не-колір. В роботах художника він може свідчити про певну відмову від того, щоб працювати кольором. Й саме ця особливість чорного є важливою для Яновича, який зосереджений на обмеженій палітрі заради досягнення точного звучання. “Чорне" Яновича — серія про самостійну поведінку матерії (коли фарба стікає або крапає на полотно) у поєднанні з жестом автора (коли чорні лінії нагадують каліграфічні форми або утворюють контрольовані насичені чи, навпаки, зникаючі плями). У цих роботах чорний — не найчорніший, а такий, що матеріалізує суб'єктивний простір, чутливий до експресії різної інтенсивності, в якому існує місце різкому жесту, очікуванню і спостереженню за зміною матерії, дріпінгу, рельєфу і монохромним площинам. Чорний тут нічого не символізує. Він закликає до проникливості і робить явною присутність.

Відколи головним орієнтиром у роботах Яновича стала музика, відтоді його чорне звучить.

Борис Філоненко

Контакти:
E-mail: lviv.yagallery@gmail.com
+38 (097) 92 49 792

Час проведення: 10 вересня - 20 жовтня 2019 року.

Місце проведення: арт-центру Я Галерея. Львів (вул. Шота Руставелі, 8А (вхід з вулиці Костомарова)).

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.