Виставка Ярослава Качмара "Таїнство"

Виставка Ярослава Качмара "Таїнство"

30 січня 2021 року в Музеї Івана Георгія Пінзеля (ЛНГМ) відбудеться відкриття сольного проєкту знаного львівського митця Ярослава Качмара “Таїнство”.

Формальний діалог із мистецтвом Пінзеля, що його пропонує художник у своїх скульптурних, живописних та графічних творах — нова площина розуміння барокової скульптури та вікового надбання львівської пластики. Творчість Ярослава Качмара — уособлення складного процесу становлення органічної та вільно-динамічної абстракції у львівському мистецтві кінця ХХ сторіччя.

“Коли ти твориш довільні форми у пориві творчого екстазу, і вони нагадують динаміку руху львівського бароко — це таїнство,” — каже художник. Саме таким і має бути процес відчитування абстрактного мистецтва — через аналіз форм і несвідомі асоціації.

Сам проєкт Ярослава Качмара є делікатною інтервенцією у простір постійної експозиції Музею Пінзеля, де його керамічна скульптура, абстрактний живопис та рукотворна графіка формують логіку пластичного прочитання барокових ритмів, семантики емоційного піднесення і сакруму християнської таємниці в давньому храмі.

Проєкт здійснюється у рамках освітньої платформи Музею модернізму Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького.

Куратор: Богдан Мисюга.

Час проведення: 30 січня - 1 березня 2021 року.

Місце проведення: музей Івана Георгія Пінзеля (ЛНГМ), м. Львів, площа Митна, 2.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.