Виставка "Україна Володимира Патика"

Виставка "Україна Володимира Патика"

22 серпня 2022 року о 16 год. Львівський музей Михайла Грушевського (вул. І.Франка, 154) запрошує на відкриття виставки живопису «Україна Володимира Патика», присвяченої Дню Незалежності України.

Володимир Патик упродовж 50 років був і залишається візитною карткою галицької школи малярства: саме того далекого 1954 року він вперше виставив свої картини у столиці Галичини.

,

Чому твори цього знакового мистця так ревно западають у душу, хвилюють національну уяву - вчать любові до рідного?

Звернення Патика до глибин народного мистецтва - це не просто якесь романтичне зацікавлення, захоплення традиціями. Це його 7 громадянина, художника, патріота - переконання: жити в народі; і як особистість, і як творець він вийшов з гущі народу; зумів, зрештою, піднести свою творчість до глибини народного світосприйняття. Тож і відчуваєш,оглядаючи його картини, відгомони ремінісценції народних українських розписів,сув'язі вишивок та ткання, з їхньою знаковістю й символікою. Свої знання автентики мистець переносить і в пейзажі, їв натюрморти, і в інші художні візії.

У його творах людина постає невід'ємною, органічною часткою Природи. Чи то барви Карпатських гір, чи степові далі Півдня, чи й Наддніпрянська мальовничість, - куди б не повели мистця заманливі дороги, його душа переймається красою рідної землі. Відходячи від натури, він загострює форму, вміло застосовує контрасти кольорів, фактур, ліній, а фантазія-уява допомагає глядачеві глибше сприймати гармонійність світу. Іноді ж характер його творчості визначає дух самої Природи, в середовищі якої мислить себе мистець, - позаяк саме вона, Велика природа, пронизує глибинні, найсокровенніші струни душі його як індивідуума, надихає на творення. Ця Патикова дійсність на полотнах - така ж монументальна, могутня й рідним-рідна, як і сама зачарована у Світах Україна (Микола Маричевський. Світ Володимира Патика).

Час проведення: 22 серпня 2022 року о 16 год. 

Місце проведення: Львівський музей Михайла Грушевського, вул. І.Франка, 154.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.