Виставка-розповідь «50 історій Львівського скансену»

Виставка-розповідь «50 історій Львівського скансену»

5 жовтня 2021 року відбулося відкриття виставки-розповіді «50 історій Львівського скансену».

Весь 2021 рік Львівський скансен присвятив відзначенню свого 50-ліття. «50 історій Львівського скансену» – назва умовна, адже насправді музейних історій у десятки і навіть у тисячі разів більше.
Куратори виставки – відомі львівські мистецтвознавці Остап Лозинський та Роман Зілінко.

Виставка розповідає найцікавіші та найважливіші моменти в історії Музею, яка сягає значно глибших часів, аніж офіційне заснування інституції. Тут можна побачити численні збережені фото і музейні документи, раритетні архівні відео та фрагменти художніх фільмів, що у різні часи були відзняті на території Львівського скансену.

Кульмінаційною частиною усієї виставки є розповідь про непересічну фондову колекцію Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького. Як і сам музей просто неба, експозиція умовно поділена на сектори: Бойківщина, Гуцульщина, Покуття, Буковина, Львівщина. У кожному з них глядач відкриє для себе захопливу історію з акцентом на найяскравіших зразках музейної збірки!
На відвідувачів чекають давні сакральні предмети і живопис з Бойківщини, унікальні гуцульські кахлі, оригінальний фаянсовий посуд, автентичні народні строї з Жидачівщини, мальовані й різьблені буковинські скрині – усі ці предмети, експоновані в одному просторі, в один час, у контексті ювілею і з новітнім дизайном, не залишать нікого байдужим до нашого традиційного народного мистецтва.

Організатори запланували проведення більше 20 різноманітних подій: кураторські екскурсії, лекції, майстер-класи, панельна дискусія.
Ця виставка – подяка всім, хто доклався до становлення і розбудови Музею упродовж перших 50 років, а також зобов’язання перед тими, хто святкуватиме у майбутньому вже 100-літній ювілей Львівського скансену.

Місце проведення: Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова Вежа», м. Львів, вул. Підвальна, 4.

Час проведення: 5 жовтня - 30 листопада 2021 року.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.