Виставка «Росте Древо»

Виставка «Росте Древо»

13 березня 2021 - 29 серпня 2021 року триватиме виставка «Росте Древо».

Виставка «Росте Древо» має на меті цілісно представити народне та декоративне мистецтво Наддніпрянщини XVII – середини XX століття. Основу експозиції становлять твори з музейної колекції, до формування якої свого часу долучились відомі вихідці з Наддніпрянщини та Галичини: Микола Біляшівський, Вадим Щербаківський, Володимир Пещанський та Михайло Бойчук, і завдяки їхньому вкладу, ми маємо змогу познайомитись з низкою артефактів XVII-XIX ст. Також «Росте древо» залучає і удоступнює значну кількість виняткових експонатів з приватних збірок Львова, які є вагомою часткою культурної спадщини.

Під назвою «Росте древо» поєднано цінні та рідкісні експонати: давні гапти (окрайки), вибійку, кахлі, килими, вишиті та ткані рушники, плахти, сорочки, прикраси, мальоване дерево, керамічний посуд, іграшки, народні ікони та розписи. Мотив-символ «Дерево Життя» є головним формотворчим стержнем експозиції, і його наддніпрянці зображали на різноманітних ужиткових предметах, надаючи їм особливого значення.

У такому об’ємі і з таким наповненням рідкісними експонатами (понад 200!) народне мистецтво Київщини, Полтавщини, Черкащини та ін. регіонів давно не репрезентувалось у Львові, а деякі речі представлені вперше.

Час проведення: 13 березня 2021 - 29 серпня 2021 року.

Місце проведення: Українське мистецтво ХХ ст. Відділ НМЛ ім. Андрея Шептицького, м. Львів, вул. Драгоманова, 42.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.