Виставка писанок Олександри Диди «Розмальована весна»

Виставка писанок Олександри Диди «Розмальована весна»

29 березня 2018 року о 17:00 год відбудеться відкриття виставки писанок Олександри Диди «Розмальована весна».

Роботи, представлені на виставці, створені упродовж 2002-2018 років. Писанки виконані у восковій техніці, і в техніці витравлювання. На виставці представлені роботи, створені як за народними зразками, так і в результаті авторських експериментів зі способом накладання фарб і застосуванням техніки витравлювання. Автор по-новому підходить до колористики і візерунків, впроваджуючи незвичайні для традиційної писанки мотиви. Писанка як народне мистецтво не зупинила свій розвиток на початку 20-го століття. Вона далі живе, постійно прибирає нові сучасні форми, кольори, візерунки. Для наших предків писанка була сучасним для них втіленням уявлень про красу та світобудову. Сучасною вона повинна залишатися і сьогодні, щоб мати необмежену можливість розвиватися в майбутньому і завжди залишатись актуальною.

Виставка «Розмальована весна» дозволить подивитися по новому на традиційну писанку, поставить запитання про можливі шляхи її розвитку і дозволить пройнятись весняним настроєм.

Довідка про автора

Дида Олександра Андріївна народилася у Львові 1988 року. Навчалася у Львівській академічній гімназії, пізніше вступила до Національного університету «Львівська політехніка» на спеціальність «Архітектура будівель і споруд».  У 2010 році отримала диплом магістра архітектури з відзнакою, після закінчення аспірантури при Національному університеті «Львівська політехніка», у 2015 році захистила кандидатську дисертацію і зараз викладає у Національному університеті «Львівська політехніка» на кафедрі «Архітектурне проектування». Активно займається поширенням традицій написання писанок у восковій техніці. Перші майстер класи для вихованців шкіл-інтернатів проводила ще під час навчання у гімназії. Щорічно збирає захоплених писанкарством однодумців і всі разом продовжують прадавню Українську традицію.

Час відкриття: 29 березня 2018 року о 17:00 год.

Місце проведення: Львівське відділення Національної спілки архітекторів України (Порохова вежа), м. Львів, вул. Підвальна, 4, ІІ поверх.

Виставка триватиме з 29 березня  до 12 квітня 2018 року.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.