Виставка одного твору «Альфред Потоцький: особистість, рід, історія»

Виставка одного твору «Альфред Потоцький: особистість, рід, історія»

29 липня 2022 року о 14:00 год. у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких відбудеться відкриття виставки одного твору «Альфред Потоцький: особистість, рід, історія».

Цьогоріч минає 15 років з часу облаштування у Палаці Потоцьких експозиції європейського мистецтва XIV – XVIII ст. з колекції Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького, а від дня народження замовника цієї прекрасної споруди – 205. З нагоди цих ювілейних дат портрет Альфреда ІІ Юзефа Потоцького (1822–1889), пензля львівського художника Александра Рачинського, повернеться до резиденції.

Особистість одного з найзаможніших і найвпливовіших магнатів Східної Галичини ХІХ ст. захоплює високою культурою, шляхетністю й любов'ю до мистецтва. Ліберальний консерватор і монархіст, клерикал, прихильник польсько-української співпраці, якого шанували навіть вороги, досягнув блискучих політичних та адміністративних успіхів.

Альфред ІІ Юзеф був представником давнього роду Потоцьких гербу Пилява, коріння якого сягає XIII, а, можливо, навіть XII ст. – часів Жирослава з Потока, що засвідчує генеалогічне дерево 1745 року, скан-копія якого доповнить експозицію.

Син Альфреда Войцеха, батько Романа і Альфреда ІІІ Антонія Альфред ІІ Юзеф Потоцький залишив яскравий слід в історії багатьох країн, вплинув на розвиток промисловості Східної Галичини, розбудову міст й численних сіл.

Про найдосконалішого Grand seigneur, атрибуцію та реставрацію його портрета, генеалогічне дерево роду Потоцьких і вклад в історію магнатської родини запрошуємо вас дізнатися на відкритті виставки.

Час проведення: 29 липня 2022 року о 14:00 год.

Місце проведення: дзеркальна зала Палацу Потоцьких, м. Львів, вул. Коперника, 15.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.