Виставка картин Івана Марчука «Генотип вольності»

Виставка картин Івана Марчука «Генотип вольності»

У четвер, 10 березня, у Національному музеї імені Андрея Шептицького відбудлось відкриття виставки Івана Марчука «Генотип вольності», присвяченої 80-літтю від дня народження митця. 

На виставці представллено 61 твір із циклів «Пейзаж», «Біла планета», «Погляд у Безмежність», загалом у доробку майстра – близько 5000 картин, котрі перебувають у галереях та приватних колекціях по всьому світу».

Іван Марчук винайшов власну оригінальну техніку, якій придумав назву «пльонтанізм» (від галицького діалектизму «пльонтати» ‒ плести, переплітати). Вона полягає у балансуванні на межі рукотворного і технологічного накладання мазка, й через складність й філігранність виконання практично не підлягає повторенню. Художник систематизував свої роботи в 11 творчих циклів.

Упродовж останніх трьох років полотна художника експонувалися переважно за кордоном (Литва, Німеччина, Польща), виконуючи  функцію носіїв народної дипломатії й утверджуючи місце України в європейському та світовому культурному просторі.

Виставка триватиме  до 10 квітня.

Іван Марчук (народився 1936 р.) – один із найвідоміших українських художників у світі, володар високих звань народного художника України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва. За оцінкою британського часопису «The Daily Telegraph» (2007) митець увійшов до списку Ста геніїв сучасності. Зараз художник живе і працює в Києві.

© 2013-2021 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.