Виставка Івана Світличного Grammar. Fix

Виставка Івана Світличного Grammar. Fix

6 березня - 10 квітня 2021 року триватиме виставка Івана Світличного "Grammar. Fix".

Відвідування другого та третього експозиційних залів не рекомендоване людям, схильним до епілепсії. Працює стробоскоп!

Іван Світличний — харківський художник, який працює з темою нової візуальності, учасник Венеційської бієнале, номінант премії Pinchuk Art Prize, призер премії імені Казимира Малевича.

Мультидисциплінарна інсталяція Grammar.Fix. є послідовним продовженням проєкту Script, в якому автор зосередився на створенні масиву даних, що складався з аналізу процесів у низькорівневих протоколах інтернету та з бактеріологічних зборів. Інтерпретуючи мистецтво як універсальну комунікацію на цьому, першому етапі, автор працював у площині питань: що визначатиме статус твору мистецтва та становитиме нову візуальність у майбутньому, а також якою буде наступна візуальна мова.

Використовуючи лінгвістичну методологію в проєкті Grammar.Fix., автор через відео, світло, звук та зображення, виокремлює фонеми нової візуальності. І звертається до історії перших графічно-цифрових експериментів — часу, коли комп’ютерні технології були спеціалізованим сегментом, а художники, що практикують їх — візіонерами, провісниками нового світу.

Іван Світличний — художник, скульптор.
Народився у 1988 році у Харкові. Закінчив у 2012 році Харківську державну академію дизайну та мистецтв, факультет станкової та монументальної скульптури. Професійну творчу діяльність розпочав у 2008-му.
2013-й. Разом з Максом Роботовим та Лєрою Полянськовою створив експозиційне середовище Shuhliada — онлайн-платформу для незалежних художників та кураторів.
2015-й. Став учасником Інституції Нестабільних Думок.
2017-й. Учасник Венеційської бієнале (в рамках проєкту «Парламент»), Український павільйон (Венеція, Італія).
2018-й. Став лауреатом премії Казимира Малевича.
Учасник фестивалю Transmediale Vorspiel 2018 року (Берлін, Німеччина).
Разом з Максом Роботовим та Лєрою Полянськовою створив Photinus school. Це відкрита на базі власної майстерні художників школа мистецтва нових медіа, спрямована на розвиток ком’юніті медіамистецтва в Україні (Київ, Україна).
2019-й. Учасники Digital Cultures Festival (Варшава, Польща).

Вперше «Grammar. Fix.» демонстували в Києві у Pinchuk Art Center (2018). У роботі «Script» автор зосереджувався на накопиченні даних для створення сценарію майбутнього перфомансу. У Voloshyn Gallery (2019-2020) відбулась інсталяція «Grammar.Fix.» — наступна ланка у цій серії. Тут Світличний опрацьовує зібрані дані. Фокусуючись на розпізнаванні частин візуальної мови, в інсталяції «Grammar.Fix.» автор використовує графічні малюнки і нові медіа: світло, звук й відео.

Час проведення: 6 березня - 10 квітня 2021 року.

Місце проведення: Lviv Art Center, м. Львів, вул. Стефаника, 11 (код на брамі 27).

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.