Віталій Кохан. CIRCA 2020

Віталій Кохан. CIRCA 2020

13 травня - 12 червня 2021 року триватиме виставка Віталія Кохана “Circa 2020”.

The Naked Room представляє виставку Віталія Кохана “Circa 2020”, яка складається зі скульптур, створених художником у власній майстерні в Харкові протягом останніх трьох років.

Віталій Кохан працює із різними медіа та техніками, але, мабуть, саме в скульптурі найбільш виразно проявляється його мистецька ідентичність. Технічно вимоглива та доволі консервативна формально, в руках Кохана скульптура позбавляється тягаря власної ваги та значущості. Якщо Кохан звертається до погруддя чи статуї, то знижує градус їх традиційності та величі за рахунок вибору простого матеріялу — це може бути картон або пап’є-маше. Коли ж вирішує працювати із “солідними” речовинами — бетоном, чавуном, бронзою — то обирає більш “профанні” сюжети, або невеликі розміри. Таким чином йому вдається справити враження очікуваною виразністю тривимірного мистецтва, та одночасно підважити його пафос.

Виставка в The Naked Room вибудовується, на перший погляд, навколо одного сюжету — жіночої постаті. Галерею заповнюють дівочі фігури приблизно однакової форми. Це видовжені тулуби з доволі умовним або, навпаки, нарочито грубим пропрацюванням окремих частин тіла. Маленькі, середні, великі й величезні панянки представлені в найширшому асортименті. Й від цієї “фемінної” навали складається враження, що художник аж надміру захопився цим нехитрим сюжетом. Жіноча постать є, мабуть, одним з найпопулярніших скульптурних жанрів, від прадавнього мистецтва до високого модернізму, а отже й одним з найтривіальніших. Але Кохан не боїться заходити на територію банального й звертається до нього цілком усвідомлено, як до “нульової форми”, контейнера для цілком іншого мистецького завдання. Професійні скульптори місяцями можуть відточувати деталі моделі, з якої врешті постане фінальний, бажаний й контрольований результат. Кохан відкриває цей процес для несподіваного — помилки, виробничого збою чи вередливого матеріялу. Сам автор називає це “незапланованість поставити на рейки”. Зрештою, традиційна скульптура — це доконаний твір, що своєю єдино-можливо ідеальною формою ховає від глядача особливості свого творення А скульптура коханівська — це відкритий експеримент із набуття певним матеріалом варіянту форми, яка має безлічь потенційностей.

Саме дослідження матеріялу, його характеру, можливостей та неможливостей стає основною рушійною силою в цій роботі. Художнику однаково цікаво працювати з картоном, бетоном та чавуном поряд з класичними деревом, міддю та бронзою. Й наявність цього сировинного розмаю за більш-менш схожої форми відкриває цей процес й для глядача також, наочно демонструючи різницю між плечем з картону та плечем з дерева, та між блиском міді патиною бронзи. А те, що моделями є жіночі фігури, можливо, є просто даниною традиції — як скульптурно, так і власне модельної.

Віталій Кохан народився 1987 року в Сумах. Навчався в Сумському фаховому коледжі мистецтв і культури імені Д.С. Бортнянського та в Харківській державній академії дизайну та мистецтв на відділенні монументального живопису. Постійний учасник міжнародного лендарт-симпозіуму «Простір прикордоння» у селі Могриця. З 2013 –– Резидент BIRUCHIY . Учасник Міжнародного бієнале молодіжних проєктів NonStopMedia (2014), Фестивалю молодих українських художників (2017), численних персональних та групових виставок. В 2018 номінант на здобуття Премії PinchukArtCentre. Працює з медіа живопису, графіки, інсталяцій, фотографіії, відео та ленд-арту. Живе й працює в Харкові.

Вхід вільний
Додаткова інформація:
+38 050 014 5282
hello@thenakedroom.com

Час проведення: 13 травня -12 червня 2021 року, щоденно з 11:00 до 20:00.

Місце проведення: The Naked Room, Київ, вул.Рейтарська, 21.
 

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.