Відеоекскурсія Тетяни Казанцевої "Галицький крайовий банк"

Відеоекскурсія Тетяни Казанцевої "Галицький крайовий банк"

27 лютого 2022 року з 12:00 год запрошуємо на відеоекскурсію історика архітектури Тетяни Казанцевої будівлею Галицького крайового банку.

З отриманням статусу столиці провінції Галичини та Лодомерії Львів наприкінці ХІХ століття вступає в добу процвітання. Різко зросла кількість мешканців, яку треба було забезпечити житлом, працею, гідним дозвіллям, а також - число банків, де відвідувачі лише за виглядом будівлі мали відчувати глибоку довіру до розміщеної там установи. Традиційно для них обирався неоренесансний костюм, і найстаріший з львівських банків також походить саме з доби ренесансу.

Частина банківських споруд Львова досі зберегла свою функцію завдяки надзвичайно імпозантному вирішенню фасадів та інтер'єрів, а також зручному плануванню. Галицький крайовий банк був одним із перших таких закладів останньої третини ХІХ століття і став своєрідним зразком стилю і функції.

Завдяки послідовній політиці збереження адміністрацією Інституту фізкультури досі бачимо автентичне планування приміщень, багате внутрішнє і зовнішнє вирішення, що зокрема включає унікальне за своїм багатством навіть для Львова тої доби ковальство, десятки печей розмаїтих кшталтів, кольорів і стилістики, сучасне конструктивне вирішення, заховане за неоренесансними формами.

Ця будівля - одна зі знакових для таких провідних львівських митців як архітектор Юліан Цибульський, скульптор Антон Попель і коваль Ян Дашек. Обійдемо усі презентативні простори та найпотаємніші куточки включно з автентичними банківськими сейфами та кабінетом директора, обладнаним усім необхідним.

Тривалість — 90 хвилин, вартість – 200 гривень, для участі необхідна реєстрація та передоплата — https://bit.ly/3LHBuzT, перегляд буде доступним впродовж тижня.

Час проведення: 27 лютого 2022 року з 12:00 год.

Формат проведення: онлайн.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.