"Весна на Кастелівці", екскурсія Тетяни Казанцевої

"Весна на Кастелівці", екскурсія Тетяни Казанцевої

21 квітня 2022 року о 17:00 год. запрошуємо на екскурсію історика архітектури Тетяни Казанцевої “Весна на Кастелівці”.

Тривалість — дві години, вартість – 250 гривень*, з них 20% для ЗСУ.

Реєстрація — https://bit.ly/37uJO6B або 0676741339 (viber, telegram). 

Запрошуємо на весняну прогулянку Кастелівкою - дільницею, що існує з XVI ст., розбудованою віллами Юліана Захарєвича та Івана Левинського наприкінці ХІХ ст. та чиншовою забудовою 1890-1930-х років, що забезпечило розмаїття стилів - історизму, "піттореску", декоративної та раціональної сецесії та функціоналізму.

Після смерті Юліана Захарєвича Іван Левинський звернувся до будівництва нових об'єктів, як Оперний театр, Залізничний вокзал, пасаж Міколяша та Торгово-промислова палата, і, відповідно, Кастелівку продовжували забудовувати інші архітектори - Кароль Боублік, Юзеф Горнунг, Якуб Рисяк, Альфред Захарєвич, Владислав Садловський, Іван Багенський, Фердинанд Касслер, Тадеуш Врубель, Зигмунт Шпербер, Саломон Кайль, Марк Вейц.

Додатковою окрасою дільниці є численні садки при віллах зі збереженими кущами та деревами початку ХХ сторіччя, а також залишками автентичного благоустрою, що демонструє первісно закладену ідею міста-саду. Насолодимося спогляданням майолікових панно, мистецького ковальства, декоративних дерев'яних та цегляних елементів, вітражів та розписів. Зрозуміємо, як розбудовувалася Кастелівка хронологічно і територіально, де був Собків Став, а де болота й мочарі, що характеризували дільницю Новий Світ.

*) У випадку невідвідування, запізнення, відмови від участі пізніше, ніж 24 години до початку екскурсії, кошти не повертаються.

Час проведення: 21 квітня 2022 року о 17:00 год. 

Місце зустрічі: у смс зареєстрованим до 21:00 напередодні події.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.