Велика реставрація. Дискусія online

Велика реставрація. Дискусія online

1 квітня 2021 року о 18:00 год відбудеться онлайн-дискусія "Велика реставрація".

У лютому 2021 року Президент України та Міністр культури анонсували старт національної програми «Велика реставрація», у рамках якої планується відреставрувати та добудувати близько 150 культурних пам'яток в усіх регіонах України. Мета програми полягає в тому, щоб “перетворити об'єкти культурної спадщини на один з основних ресурсів розвитку країни”.

Чому ця програма з'явилася? Які наслідки матиме? Як має відреагувати на неї архітектурна спільнота?

Відтворення і збереження (не)матеріальної культурної спадщини за соціальною природою є складною системою відносин, що поєднує разом людей, технології, уявлення, об'єкти, ідеології та багато інших акторів. Тому завдання дискусії полягає у спробі зрозуміти реставрацію як місце, де зосереджені явища, процеси й правила, що визначають специфіку нашої сучасної реальності. Однією з очевидних причин фетишизації культурної спадщини сьогодні є відчуження, джерелом якого є непрозорість життя. Тому ідея реставрації з’являється найбільш відчутно там, де ми маємо справу з невичерпною складністю та жорстокістю цього світу.

Можливо реставрація допомагає зробити цей світ більш зрозумілим, безпечним? Отже, дискусія про велику реставрацію для нас — це засіб для знайомства з сучасним суспільним життям.

Модератор — Дмитро Заєць, куратор Публічної програми ХША 2021.

Учасники та учасниці дискусії:

  • Божена Пеленська — директорка Jam Factory Art Center та Harald Binder Cultural Enterprises
  • Данило Гурін — співзаасновник Gurin Brothers Restoration Studio
  • Наталя Зінчук — провідна архітекторка Zelemin architectural office

Дискусія відбудеться онлайн на сторінці ХША у Facebook. Доступ до перегляду вільний, та щоб не пропустити трансляцію, зареєструйтеся за посиланням: https://forms.gle/QoYwxMhNnLsG7Y5E9

* захід проходить в рамках Публічної програми ХША 2021, що об'єднана темою «ре.архітектура», цементуючим елементом якої цього року є одноіменний концепт польського соціолога Марека Краєвського.
Слідкуйте за іншими подіями Публічної програми на нашому сайті: https://kharkiv.school/digest/?key=publichna-programa

Час проведення: 1 квітня 2021 року о 18:00 год.

Місце проведення: https://www.facebook.com/kharkiv.school

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.