У Львові відбудеться Міжнародний фестиваль музичного мистецтва "Віртуози"

"Віртуози"

Упродовж трьох тижнів у сімнадцятьох концертах свою творчість публіці у Концертному залі ім. Станіслава Людкевича Львівської філармонії продемонструють музиканти зі США, Швейцарії, Туреччини, Польщі, Румунії, Австрії,  Німеччини, Ізраїлю, Норвегії, Великої Британії, Білорусі та України. Розпочнуться «Віртуози» 20 травня і триватимуть до 12 червня. Фестиваль відбудеться у співпраці Львівської філармонії з Департаментом з питань культури, національностей та релігій ЛОДА за підтримки Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради.

Особливістю цьогорічного, вже XXXV за ліком, фестивалю є те, що кожен його концерт – це відкриття твору, виконавця, композитора чи програми.

Форум розпочнеться вечором симфонічних шедеврів у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії. Із оркестром виступатиме знаменита скрипалька львівського походження  із США Соломія Івахів. У програмі – оркестрова сюїта з музики до балету «Ніч перед Різдвом» Євгена Станковича, також – твори світових класиків Петра Чайковського й Антоніна Дворжака. Диригент – Теодор Кучар (США).

Вперше до Львова приїде відомий український піаніст Олексій Ботвінов і турецький перкусіоніст Бурхан Очал, які привезуть успішно реалізований у багатьох містах України, Європи та світу проект «Бах. Перезавантаження». Транскрипції музики Баха будуть прочитані у сучасному джазовому стилі.

В іншому прем’єрному проекті – Tango Rendezvous International LVIV 2016 –  американський скрипаль румунського походження Алехандро Драго запропонує власну версію погляду на історію танго. Відомі мотиви Астора П’яццолли, а також авторську музику Алехандро синтезує крізь своє бачення як соліст-скрипаль у супроводі струнного квартету «Фенікс».

Наприкінці травня у рамках «Днів Америки у Львові» «Віртуози» на замовлення посольства США в Україні представлять концерт із найкращих фрагментів музики Голлівуду та Бродвея. Участь у вечорі візьмуть оркестр «INSO-Львів» та солістка Дюссельдорфської опери Наталія Ковальова.  Соло на скрипці – Євген Крук.

Учасницею фестивалю є також добре відома львів’янам прима Віденської опери Вікторія Лук’янець, яка презентуватиме  моно-програму «Шубертіада», складену з пісенних циклів Франца Шуберта.

Латиноамериканський джаз у сучасній транскрипції у проекті оркестру «INSO-Львів» представить піаніст В’ячеслав Грязнов.

Запросили на фестиваль і всесвітньо відомого баритона з Великобританії Павла Гуньку. Його програма присвячена українським класикам Миколі Лисенку, Кирилу Стеценку, Якову Степовому, сучасним українським композиторам. «Поєднання Шевченко-Шекспір у цьому концерті є символічним, – говорять організатори фестивалю, – адже Павло Гунька є патріотом як України, так і Британії. Цього року виповнюється 400 років з дати смерті Шекспіра, і, включаючи його сонети у програму концерту, Павло Гунька підкреслює важливість підтримання міжкультурних зв'язків європейських націй».

Виконуватимуться на «Віртуозах-2016», як і кожного року, твори Баха, Бетховена, Моцарта, Чайковського, а ще – твори обох Моцартів – Вольфґанґа Амадея та Франца Ксавера. Лунатиме й музика Брамса, Гайдна, Мендельсона, Ліста, Малкольма, Лятошинського і Скорика.

 

© 2013-2021 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.