Святкування Дня Незалежності у Львові

День незалежності у Львові

Цьогоріч Україна відзначає 25-ту річницю Незалежності. Відтак, мешканців та гостей міста Львова запрошують долучитись до спільної молитви за Україну, відвідати тематичні культурно-мистецькі, науково-розважальні заходи, які пройдуть у різних локаціях міста, а також вшанувати пам’ять Героїв України на Личаківському кладовищі. 

23 серпня, у День Державного Прапора України, буде низка офіційних заходів, зокрема урочиста церемонія підняття Державного Прапора України, також у цей день, і 24 серпня, на День Незалежності, відбудуться заходи із вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні і учасників АТО. Відповідно, у вівторок відбудеться покладання квітів до могил на Личаківському кладовищі, буде віче, поминальна панахида, у середу керівництво міста і області планує відвідати поранених у військовому госпіталі.

Як розповів Дмитро Кацал, дирегент Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик», традиційно, у День Незалежності, церкви усіх патріархатів на пр. Свободи урочисто помоляться Акафіст до Богородиці за мир і ласку для України, опісля – передбачені привітальні слова і концерт «Дударика».

За словами Андрія Породка, директора ЛКП «Львівський кіноцентр», до Дня Незалежності передбачені заходи для дітей учасників АТО, зокрема дитяче свято і майстер-класи для дітей. Протягом тижня транслюватимуть тематичні фільми, а у день Незалежності відбудеться концерт на даху і вечірка.

З 24 до 28 серпня на пл. Ринок /Музейній відбудеться фестиваль «Етновир». Як розповів Андрій Сидор, організатор фестивалю «Етновир», керівник компанії «Дік-Арт», у межах фестивалю передбачені виступи колективів із Сербії, Польщі, Чехії, Індії та України; конкурс оркестрів; марш-паради учасників головними вулицями міста; традиційний ярмарок «Кухня народів світу» та «Етнофешен» – показ мод в етностилі від учасників фестивалю і відомих дизайнерів.

Також, за словами  Антона Лягушкіна, начальника  відділу  інформації  і  зв’язків з громадськістю ЛКП «Львівелектротранс», у День незалежності передбачений парад трамваїв, які з прапорцями проїдуть від Трамвайного депо №1 до пл. Соборної. Опісля – відбудеться екскурсія «Шляхом першого електричного трамвая Львова» від пл. Соборної до пл. Двірцевої.

Загалом, на День Незалежності на цілоденній основі працюватимуть декілька локацій: парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького, Шевченківський і Горіховий гаї. Окрім центральних частин Львова, акценти святкувань зроблені на Левандівку, парк Горіховий гай і Білогорщу.

Львівська міська рада запрошує всіх львів’ян і гостей міста до участі у святкових заходах.

З детальнішою програмою можна ознайомитися тут.

© 2013-2021 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.