Свірзький замок у творчості графині Ірени Коморовської

Свірзький замок у творчості графині Ірени Коморовської

27 лютого - 7 квітня 2019 року триватиме виставка "Свірзький замок у творчості графині Ірени Коморовської".

Свірзький замок у творчості його останньої власниці Ірени з графів Ламезан-Салінс графині Коморовської постає на цій виставці у зовсім іншому світлі. Для неї замок – насамперед дім, якому була віддана, але через історичні та життєві перипетії змушена покинути. Це відчутно у кожному мотиві, що вловив пензель та пильне око митця-поета. Її роботи «промовляють» від жіночого серця.

Збереженість сімейного архіву Ламезан-Салінс/Коморовських/Пінінських можна вважати щасливим випадком, який дає нам ключ до розуміння не лише самого замку, а й епохи загалом. У поєднанні з архівними світлинами, акварелі та олійний живопис Ірени Коморовської перетворюються на артефакти особливого значення та ваги, що дають цілісність «загальної картини», яка так невпинно вислизає, перетворюючись на історико-архітектурну пам’ятку минувшини. 

Штрихами до історичного портрету замку є також роботи тітки по матері Марії Родаковської та професора образотворчого мистецтва Станіслава Батовського-Качора, які часто гостювали у Свіржі й заохочували молоду графиню до творчості, давали їй уроки. 

В якій би країні не перебувала Ірена Коморовська, її серце завжди було спрагле та сприйнятливе до краси. Так постали цілі акварельні серії з мандрів та життя у Єгипті, Шотландії, південній Франції, Корнуелі, які теж можна побачити на виставці.

Приглядаючись до творів графині Ірени Ламезан-Салінс Коморовської відчувається ефект «занурення» у витворену, а, вірніше, відображену нею реальність, що є переконливим аргументом до визнання її таланту.

Ідея виставки: Пйотр Пінінський

Концепція виставки: Тараса Возняка

Куратори виставки: Пйотр Пінінський, Іван Дудич

Організаційна координація виставки; Наталія Крокіс

Тривалість виставки: 27 лютого - 7 квітня 2019 року
Вернісаж: 27 лютого о 18:00

Місце проведення: Палац Лозинського, м. Львів, вул. В. Стефаника, 3

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.