Sürgün: Інсталяція. Медіа. Геппенінг

Sürgün: Інсталяція. Медіа. Геппенінг

31 травня 2021 року о 16:00 год. відбудеться відкриття проекту сучасного мистецтва «Sürgün» за участі Влодка Кауфмана та кримських митців.

Sürgün – проект сучасного мистецтва, приурочений до 77-х роковин депортації кримських татар. Влодко Кауфман, львівський перформер, художник та куратор мистецьких проектів, відкриє проект «Sürgün» спеціальним перформансом та геппенінгом, звертаючи увагу на тему трагедії та пам’яті – геноциду та депортації кримських татар з Криму. Чи не вперше ця тема буде переосмислена через сучасні мистецькі засоби: «Цими арт-технологіями ми пробуємо збурювати пам’ять», – говорить Влодко Кауфман про проект «Sürgün».

«Sürgün» із кримськотатарської – вигнання. Обігруючи це поняття, проект зосереджує також свою увагу на тому сюрреалізмі, який свого часу відбувся в Криму, а також на тому, що й зараз відбувається там.

Проект складатиметься із кількох частин:
1) Перформанс. Геппенінг. Інсталяція.
Влодко Кауфман представить перформанс, геппенінг та інсталяції через які досліджує штучність та свободу.
2) Відеоінсталяції та звукові інсталяції
3) Документальний фотопроект Еміне Зіятдінової «Немає іншого дому There is No Other Home»
У проекті також будуть використані фотографії Арвідаса Шеметаса.
«Ми шукаємо такі арт-технології, які дуже разюче будуть реагувати на цю тему, оскільки вона дуже болісна і дуже близька мені, тому що моя мама пережила дві депортації. Вона з Галичини і її депортували до Сибіру, а до того вона була депортована з території теперішньої Польщі. Я дуже болісно відчуваю те, що відчувають кримські татари. Може, тому мені так захотілося з ними співпрацювати», – говорить Влодко Кауфман.

Проект створюють:

  • Влодко Кауфман (1957) – львівський художник і перформер, співзасновник і арт-директор мистецького об’єднання «Дзига». Один із засновників і кураторів «Тижня актуального мистецтва». Учасник численних виставок в Україні та за кордоном.
  • Команда кримськотатарських режисерів, операторів та фотографів
  • Команда Кримського Дому у Львові

Керівник проекту — Халіл Халілов
Співкуратор проекту — Алім Алієв
На відкриття проекту просимо взяти із собою будь-яку рослину у вазонку (окрім кактусів)

Час проведення: 31 травня - 6 червня 2021 року.

Місце проведення: Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова Вежа», м. Львів, вул. Підвальна, 4.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.