Сторінками Антології «Ідеї, смисли, інтерпретації образотворчого мистецтва» Романа Яціва

Сторінками Антології «Ідеї, смисли, інтерпретації образотворчого мистецтва» Романа Яціва

21 червня 2021 року о 16: 00 год відбудеться розмова з Романом Яцівом «Ідеї, смисли, інтерпретації образотворчого мистецтва» про ідеї і смисли, про полікультурні дифузії та естетичні конфронтації, якими насичене енергетичне поле книги.

«Де та межа, що ділить дозволене і заборонене, те, що людина сміє і чого не повинна? Захід не бачить цієї межі і її не знає. Знає її погідний, зрівноважений український гротеск. Натомість існує другий кордон, якого не бачить український гротеск. Цей кордон лежить на протилежному кінці життя. Шевченко боявся спати на волі. Цей страх за долю і дальше існування народу висловлювано в нас вже не раз, називаючи цей стан різними іменами: квієтизм, сентименталізм тощо. З нехоті перед буйним індивідуальним ростом і зі страху втратити рівновагу, український гротеск впадає в незацікавлення ширшою проблематикою, а з тим у банальність і пересічність. Незацікавленість актуальними питаннями і стояння осторонь – в нас часті явища і дістали прекрасне образне окреслення: моя хата скраю. / Де почне творитися та нова майбутня культура і який буде її вигляд, – тепер не збагнути. Але, мабуть, вона сформується не у вузькому локальному засязі, а в глобальному. Вона, мабуть, не буде, як європейська культура, культурою винаходів і сенсацій, а культурою зростання».

Це одна з титульних сентенцій (авторства Якова Гніздовського ще з 1947 року), на які багатий Четвертий том Антології української теоретичної думки XX століття «Ідеї, смисли, інтерпретації образотворчого мистецтва». Провідником сторінками цього масштабного видання, в якому документуються невичерпні інтелектуальні ресурси від епохи великого Митрополита Андрея Шептицького і до сучасності, стане його упорядник Роман Яців. На спільній етично-ціннісній світового Українства тут зустрінуться мистці Києва та Львова, Харкова та Одеси, Рівного та Івано-Франківська, Нью-Йорка і Торонто, Лондона та Парижа, Женеви та Ріо-де-Жанейро, Гайдельберґа та Г’юстона…

Час проведення: 21 червня 2022 року о 16.00 год.

Час проведеня: читальна зала Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка», м. Львів, вул. Професорська, 1.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.