Привітання та річний звіт від Львівської спілки архітекторів України

Привітання та річний звіт від Львівської спілки архітекторів України

Львівська обласна організація НСАУ, в особі Правління Спілки та команд Центру архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа» і Західноукраїнського архітектурного порталу щиро вітають Вас з Різдвяними святами та бажають Вам міцного здоров’я, сімейного затишку, душевного тепла та Божого благословення на здійснення всіх добрих намірів у Новому 2019 році!

Минулий рік був дійсно надзвичайно творчим, креативним та насиченим різноманітними подіями та заходами.

Нове Правління розпочало свою роботу з ремонтних робіт у Будинку архітектора. І першою була змінена кімната засідань Правління Спілки, яка майже десятиліття не функціонувала.

І вже на початку 2018 року вона була презентована, коли у Будинку архітектора відбулося відкриття виставки «Іван Левинський та львівська метласька плитка». На виставці було представлено частину колекції львівської метласької плитки, а також спеціально до події створено каталог виставки (у співпраці з Благодійним фондом «Музей Івана Левинського»).

 

Влітку 29 червня – 1 липня 2018 року відбувся Перший щорічний Фестиваль української архітектури «ВЕЖА»: «Пошук ідентичності у сучасній архітектурі України». У межах фестивалю було багато різноманітних заходів серед яких: виставка кращих архітектурних та мистецьких дипломних робіт студентів Львова; архітектурний кінофестиваль (конкурс-перегляд архітектурних відеопрезентацій); дискусійний круглий стіл; архітектурний квест; перегляд кінофільму; екскурсія архітектурними майстернями Львова; екскурсії містом; проектний семінар (воркшоп); авторські лекції; презентація книги Маріо Ботта; святковий концерт до 110-річчя заснування першого професійного об’єднання архітекторів Львова; мистецька гаївка з пленером у Свірзькому замку та багато іншого.

У липні 2018 року було організовано Літню Школу «Свірзький замок – Театр Архітектури», яка відбувалася у стінах одного з кращих замків Львівської області – Свірзькому замку. У рамках Школи у Львівському будинку архітектора (Пороховій вежі) відбулося відкриття виставки студентських художніх робіт, презентація результатів проектного семінару (воркшопу) та архітектурний семінар: «Майстер-клас від фірм-партнерів Школи».

У серпні до дня Незалежності України у Львові був організований перший з’їзд голів регіональних Архітектурних палат, що став логічним продовженням дискусійних круглих столів, що відбувались у Чернівцях, Івано-Франківську, Тернополі та Дніпрі. А завершилась ця робота 17 грудня в Києві створенням Всеукраїнської Архітектурної палати НСАУ та обрання її керівництва.

Вересень став важливим етапом у життя нашої Спілки, оскільки нам вдалось організувати велику поїздку львівських архітекторів на Венеціанське бієнале. До нас долучились також колеги з Києва, Чернівців, Одеси тощо. Великим товариством по дорозі до Венеції ми зустрілись з колегами у Відні, а також відвідали Грац, Падую, Зальцбург тощо. Поїздка завершилась фото-виставкою у Будинку архітектора.

У жовтні в Будинку архітектора було створено Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова ВЕЖА» –  універсальний простір, в якому кожен з поверхів може використовуватися для  різноманітних функцій.

23 жовтня у новоствореному Центрі відбулося відкриття львівської репрезентації міждисциплінарного візуального проекту «Metropolis. Минулі утопії майбутнього», куратором якого виступив Павло Гудімов та арт-центр «Я Галерея» та який триватиме до 20 січня 2019 року. Проект було реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. У рамках проекту проводяться екскурсії виставкою, в т. ч. кураторські екскурсії Павла Гудімова, відбувся цикл лекцій, був організований дискусійний круглий стіл, присвячений проблемі коригування генплану Львова та урбаністичний концерт всесвітньо відомого саксофоніста Юрія Яремчука, а також працюють арт-книгарня та бібліотека.

В кінці року у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова ВЕЖА» було організовано ряд новорічних майстер-класів для дітей: створення макету будівлі Порохова вежа, малювання у темряві, розпис пряників, малювання 3D ручками тощо.

Ми вдячні Вам за те, що весь цей шлях Ви були разом з нами, за Вашу підтримку та довіру! Сподіваємося на подальшу співпрацю та щиро віримо, що разом ми зможемо ще більше! Ще раз вітаємо Вас з Різдвом Христовим та бажаємо, щоб це світле свято принесло мир, добро та радість у Ваші домівки!

 

З найкращими побажаннями Львівська спілка архітекторів України

Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова ВЕЖА»

Західноукраїнський архітектурний портал

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.