«ПростоНеба» — перший архітектурний фестиваль у Львові

«ПростоНеба»

«ПростоНеба» (PROSTONEBA) — перший всеукраїнський фестиваль архітектури, який 22–24 серпня збере у Львові відомих фахівців з різних міст України та з-за кордону. Тема «Я — Місто» передбачає обговорення актуальних проблем у сфері архітектури, дизайну, урбанізму, ландшафту.

Організатори фестивалю — а це Агенція з архітектури та дизайну «Zdorenko Agency», журнал «Prima Interior», Асоціація ландшафтних архітекторів України та Архітектори України (зокрема представники НСАУ) — визначають захід як простір для спілкування й обміну досвідом між фахівцями, але також, що важливо, і небайдужими, зацікавленими громадянами. Серед співорганізаторів заходу — зокрема Західноукраїнський Архітектурний Портал і Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions (Київ). CANactions — це, нагадаємо, нині найбільша архітектурна подія в Україні, орієнтована на освіту професійної спільноти і громадськості через залучення провідних архітекторів та урбаністів Європи.

Але на найближчі вихідні — 22-24 серпня — не Київ, а Львів стане для архітекторів та урбаністів місцем активної комунікації (Палац мистецтв, територія біля палацу Потоцьких).  Почнеться фест з лекції Віктора Зотова, керівника архітектурного бюро Zotov&Co, засновника і куратора фестивалю CANactions. Відомий архітектор розповість про міські проекти Zotov&Co й урбаністичну школу CANactions (в яку цьогоріч трансформувався фестиваль). Першого дня, у суботу, своїм досвідом поділяться також Олег Волосовський, Віктор Кудін, Антон Черкашин, Володимир Непийвода (Київ), Андрій Безчастнов (Одеса), Олег Дроздов (Харків), Олексій Образцов, Олександр Беценко (Дніпропетровськ). Львів представлятимуть головний архітектор міста Юліан Чаплінський (проблеми архітектурного Львова та шляхи їх вирішення), дизайн-бюро Hochu rayu, ін. А Ладо Абрамішвілі з Грузії розповість про проекти архітектурної компанії Dmark.  

У неділю увагу зосередять на проблемі озеленення міст. Будуть гості з Бельгії, Нідерландів, Німеччини, Грузії. Про Львів розкаже міський голова Андрій Садовий (фестиваль відбувається за підтримки Львівської міської ради), про проектування зелених коридорів на прикладі Харкова — ландшафтний архітектор Марина Крячко. Ще одна тема — конкурси. Зокрема заплановані виступи Юрія Бородкіна і Юрія Столярова — співавторів проектів, відзначених на міжнародному відкритому конкурсі „Територія гідності“ (відповідно друга та третя премії в номінації «Громадський простір Майдану та центрального ядра м.Києва»). А Антон Олійник з Києва представить проект-переможець конкурсу на кращу концепцію організації громадського простору на Контрактовій площі у столиці.

Третій день буде присвячений питанню участі (співучасті) громадян у розвитку міста: генеруванні ідей, прийнятті рішень, збереженні й перетворенні міського середовища. Важливість залученості кожного до розвитку свого міста (це принцип партисипативності) підкреслює й мотто фестивалю: «Я формую простір навколо себе. Мій будинок — моя вулиця — моє місто. Яким буде завтра моє місто сьогодні залежить від мене!». На «ПростоНеба» почуємо, як цей підхід виглядає на практиці, зокрема в США (досвід збереження історичного міста). З актуальними для Львова питаннями — завдання на проектування ДПТ ближнього Підзамче, реалізований проект пішохідної вулиці Курбаса — присутніх ознайомлять Олександр Шутюк, Олександра Сладкова (до речі, обоє відібрані на участь у першій школі урбаністичної освіти в Україні CANactions School for Urban Studies).

Крім лекцій та презентацій, у програмі фестивалю — воркшоп, виставка архітектурних та інтер’єрних проектів, предметного дизайну, ландшафтні інсталяції тощо.

 

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

© 2013-2023 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.