Проект "Future Perfect | Доконане Майбутнє"

14 - 22 жовтня 2017 року буде проходити мистецький проект в рамках Фестиваль аудіовізуального мистецтва Тетраматика 2017 Future Perfect | Доконане Майбутнє.
Проект "Future Perfect | Доконане Майбутнє" присвячено дослідженню ідеології прогресу через звернення до конкретних міських локацій пов’язаних з індустріальною історією Львова.
Ідея прогресу стала своєрідною релігією Нового Часу, яка освячувала невпинний екстенсивний рух до кращого Майбутнього. Образ останнього формувався у масовій свідомості у відповідності до намірів правлячої політичної еліти суспільства: чи то ідея Welfare State, чи то пак тисячолітній комуністичний рай. Позаяк, цементуючим елементом, спільним для різних проявів мета-наративу Прогресу, була віра в чарівну силу машини, яка зможе покращити не тільки економічні підвалини життя людства, але й сприятиме встановленню соціальної гармонії.
Криза та розпад СРСР позначила собою кінець індустріальної епохи як для України, так й для мешканців Львову зокрема. В умовах майже 30-річного пост-радянського періоду в якому зависло наше суспільство промислові зони українських міст зазнають процесів стихійної просторової та функціональної трансформації. В ході такого напівроспаду часто втрачаються ансамблі індустріальної архітектури - ці своєрідні монументи релігії Прогресу; з ними втрачається й частка історичного надбання, а через це й можливість критичного погляду на майбутнє, яке видається, ніби-то, доконаним.
Проект складається з двох блоків. В першу чергу увага буде зосереджена на декількох архітектурних об’єктах індустріальної історії Львову: залишках заводів, фабрик, депо, транспортних зон відчуження, закладах технічної освіти. Біля території кожного з цих об’єктів будуть розташовані портативні радіо-передатчики, які транслюватимуть у FM-діапазоні звукові твори підготовлені митцями спеціально для проекту "Future Perfect | Доконане Майбутнє". Прослухати ці радіо-трансляції можна буде за допомоги звичайних радіо-приймачів знаходячись лише поруч з локацією, у зоні дії передатчика. Таким чином буде створене своєрідне семантичне мереживо - звуковий радіо ландшафт, розподілений у міському середовищі.
Другу частину проекту складатиме робота з реконтекстуалізації простору URBAN бібліотеки. Публічна бібліотека буде не тільки інформаційним центром усього проекту, але буде переосмислена й вона сама - як феномен прогресу, своєрідний репозиторій знання та місце його виробництва, опосередковано пов’язане з підтримкою поведінкових патернів індустріального суспільства.
Програма проекту передбачає проведеня серії лекцій та дискусій з учасниками проекту.
Учасники проекту:
- Юрій Булка (Львів)
- ГФН (Галицький Фанкі Нойз) (Львів)
- Роман Гук (Львів)
- Олександр Єльцин (Київ)
- Поліна Карпова (Харків)
- Ларіон Лозовий та Павло Хайло (Київ)
- Вікторія Сарангова (Берлін)
- Дарина Фес (Київ)
- Микита Філоненко (Харків)
- Adam Frankiewicz (Варшава)
- CHSZM (Харків)
- John Object (Київ)
- Hazslinszky Tamás (Львів)
Куратори проекту: Антон Лапов та Настя Нечипоренко
Технічний директор: Максим Лосєв
Проект відбувається в рамках Фестиваль аудіовізуального мистецтва Тетраматика
Програма фестивалю: http://tetramatyka.nurt.org.ua/програма
Час проведення: 14 - 22 жовтня 2017 року
Місце проведення: URBAN бібліотека, Львів, вул. Устияновича, 4.