Презентація альбому "Нова ікона. Віра і форма" пам'яті Остапа Лозинського

Презентація альбому "Нова ікона. Віра і форма" пам'яті Остапа Лозинського

14 січня 2022 року о 17:00 год. відбудеться презентація альбому "Нова ікона. Віра і форма" пам'яті Остапа Лозинського.

В пам'ять про Остапа Лозинського, в дев’ятий день його відходу, хочемо поділитися однією з останніх книг, над якими він працював в останні місяці.

Остап уже десять років тісно співпрацював з організаторами Міжнародних іконописних пленерів в Новиці, і робив великий об’єм роботи пов’язаний як з організацією самих пленерів, куруванням та експонуванням виставок, контактами і запрошенням художників, а також був у прямому сенсі душею новицького товариства. Але з особливою увагою ставився до макетування та упорядкування щорічних каталогів та альбомів ікон створених в Новиці.
Цього року готували другий том альбому кращих ікон створених на новицьких пленерах у попередні роки, і Остап над ним ретельно працював до кінця листопада, фактично, місяць до своєї такої несправедливої ранньої смерті.

Ми планували презентацію на час, коли він вилікується… Але сталося так, що Остап організував презентацію на свій лад, і ми присвячуємо її йому, в його дев’ятий день.

Тож запрошуємо сердечно до Дзиґи у п’ятницю, 14 січня на 17:00 год. Ми будемо говорити про книжку, про ікони, про Остапа.

Говоритимуть: Маруся Цимбаліста, Роксоляна Косів, Ромко Зілінко та друзі іконописці зі Львова, та організатори пленеру та співупорядники видання Матеуш Сора і Катажина Якубовська-Кравчик з Варшави.

Співатимуть та колядуватимуть для Остапа:
Уляна Горбачевська та її коляднички, а також ПИРІГ І БАТІГ запрезентують фрагмент проекту присвяченого Антоничу (і Остапові)…

НОВА ІКОНА. ВІРА І ФОРМА / за ред. К. Якубовська-Кравчик, О. Лозинський, М. Сора. Варшава: Oficyna Wydawnicza Mówią Wieki, 2021. 152 с. ISBN978-83-861566-4-1.

Книга «НОВА ІКОНА. ВІРА І ФОРМА» за редакцією Катажини Якубовської-Кравчик, Остапа Лозинського та Матеуша Сори присвячена сучасному сакральному мистецтву та іконопису. Вона містить як критичне дослідження, так і альбомну частину з репродукціями найцікавіших мистецьких реалізацій, які художники презентували на Міжнародних іконописних пленерах в Новиці. Серед митців, чиї роботи представлені та проаналізовані у томі, проф. Роман Василик, проф. Станіслав Бялогловіч, проф. Вальдемар Кучма, Кость Маркович, Остап Лозинський, Роман Зілінко, Андрій Винничок, Оксана Романів-Тріска, Ґрета Лєсько, Борис Фьодоровіч, Данило Мовчан, Святослав Владика та інші.

До праці над виданням також долучилися проф. Мирослава Рохецка, Ірина Язикова та о. д-р Михайло Димид.

Час проведення: 14 січня 2022 року о 17:00 год. 

Місце проведення: арт-центр "Дзиґа", м. Львів, вул. Вірменська, 35.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.