Померла відома архітектор та педагог Тетяна Максим'юк

Померла відома архітектор та педагог Тетяна Максим'юк

5 січня 2020 року перестало битися серце Тетяни Максимівни Максим’юк. Колектив   Львівської організації Національної спілки архітекторів України  висловлює щире співчуття рідним та близьким із приводу смерті відомого архітектора і педагога кафедри «Містобудування»  НУ «Львівська політехніка» Максим’юк  Тетяни Максимівни   й поділяє їхню глибоку скорботу. Тетяна Максимівна була членкинею Спілки Архітекторів України з 1975 р.

Є люди чутливість, поетичність, легкість душі яких належить до головних рис їх характеру. Вони стають поетами природи. Такою ми запам’ятали Тетяну Максимівну Максим’юк - надзвичайно жіночою,  витонченою, з тихим лагідним голосом, наповненим  ліричними відтінками, що напрочуд гармонував з її виглядом та усмішкою.

Професійне значення особистості Тетяни Максимівни Максим’юк можна визначити як однієї з лідерів львівської школи ландшафтної архітектури, завдяки діяльності якої була збережена і розвинута спадкоємність у формуванні ландшафтно-архітектурних об’єктів Львова. Тетяна Максимівна була членкинею об'єднання Ландшафтних архітекторів України з 1988 року. Ветеранка праці з 1985 р., нагороджена медаллю та численними грамотами, подяками і преміями за наукову та педагогічну діяльність.

Ефективність педагогічної методики Тетяни Максимівні ґрунтується на особистому прикладі, на добрій пораді, на співучасті в процесі творення, коли викладач стає для студента старшим колегою, який разом із ним вирішує завдання.

 З 1971 року Тетяна Максимівна Максим’юк читає лекційний курс «Ландшафтна архітектура» на кафедрі «Містобудування», який займає фундаментальне місце у формуванні культури та розуміння природи майбутніх архітекторів, а її дослідження та проектні розробки увійшли вагомим внеском у фундаментальну науково-проектну працю “Ландшафтна карта Львова”, завершену у 2008 р.

Від початків педагогічної діяльності Тетяна Максимівна Максим’юк поєднувала навчальний процес з активною участю у наукових дослідженнях та проектуванні у галузі ландшафтної архітектури. Сприяло цьому і те, що з кінця 1960 рр. і до середини 1990 рр. СПКБ отримувало багато замовлень і для об’єктів Львівської політехніки, і для інших установ та організацій з усієї України.

Час минає, та Тетяна Максимівна Максим’юк назавжди залишиться у наших серцях провідним знавцем природи, дослідником її гармонії, мудрим наставником і вірним другом.

Організація похорону Максимюк Т.М. з каплиці (вул. Пекарська, 52) 2020.01.08 о 13.00 год. Нехай спочиває з Богом! Світла їй пам'ять!

© 2013-2021 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.