Помер заслужений архітектор України Ігор Орестович Довганюк

Помер заслужений архітектор України Ігор Орестович Довганюк

Шановне товариство, серед архітекторів Львова непоправна втрата - сьогодні 21.03.2022 року після важкої хвороби помер наш колега заслужений архітектор України Ігор Орестович Довганюк.

Талановитий практикуючий архітектор, на рахунку якого безліч цікавих об'єктів, проектування та здійснення авторського нагляду в селах що зазнали руйнування після Чорнобильської аварії, Державна премія за розробку Громадського центру в с.Голобутів Львівської області, це і перший в Україні "Посібник по проектуванню церков", написаний Ігорем - неповний перелік обєктів, які залишаться назавжди в нашій памяті.

У 1973-1978 рр. навчався на архітектурному факультеті Львівської політехніки. Далі професійний шлях Ігоря був повʼязаний з Львівським “Агропроєктом”. У 1989 р. в складі авторського колективу він був удостоєний Державної премії Української РСР за архітектуру громадських центрів сіл Довголука, Лисовичі, Пʼятничани і Голобутів Стрийського району Львівської області. У 1992 р. Ігор Орестович Довганюк став членом Спілки архітекторів України (членський квиток №1109).

На початку 90-х він багато уваги приділив проєктуванню церков, а у 1997 р. була надрукована його книга “Архітектура українських церков”. Це була чи не перша професійна публікація за цією тематикою в Незалежній Україні.

Колеги поважали Ігоря Довганюка за професіоналізм і людські якості. При своїх професійних здобутках він завжди залишався напрочуд скромною і виваженою людиною, справжнім професіоналом, який не прагнув використовувати свої здобутки заради карʼєри чи надмірної популярності. За це ми всі його цінували і не раз обирали членом правління ЛОО НСАУ.

Вічная памʼять і нехай спочиває з Богом.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.