Помер український скульптор Петро Кулик

Помер український скульптор Петро Кулик

19 грудня 2019 року, на 87-му році життя відійшов у вічність знаний український скульптор, великий патріот України львів'янин Петро Кулик.

Він був талановитим митцем, котрий всі свої здібності і талант, дарований йому Богом, віддав на те, щоб прославити свою Вітчизну та своїми творами збагатив її культуру.

Петро Кулик народився 1933 року в селі Німстів Любачівського повіту (теперішня територія Польщі) в багатодітній родині Івана та Ганни Кулик. В родині було восьмеро дітей — Іван, Василь, Михайло, Катерина, Йосип, Марія, Наталка і Петро. В результаті депортації українців під час сумнозвісної операції «Вісла» в 1945 році разом з родиною вимушений був переселитися на територію СРСР в Тернопільську область до села Скородинці.

У 1960-1966 роках навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва на факультеті кераміки. Його педагогами були Дмитро Крвавич, Данило Довбошинський, Софія Караффа-Корбут.

Завершивши навчання, протягом усього свого життя Петро Кулик творчо працював як скульптор, своїми роботами творячи історію нашого краю у камені та бронзі.

Залишив по собі численні реалізовні пам'ятники по всій Україні та за її межами (в т.ч. у США та Канаді). Серед найвідоміших скульптурних робіт Петра Кулика – пам’ятники Івану Підкові у Львові, Черкасах та Каневі, пам'ятник князю Володимиру та княгині Ользі у Чикаго, Івану Франку у Торонто, князу Васильку у Теребовлі, а крім того ще кілька десятків пам’ятників визначним діячам української історії та культури.

Вічная пам'ять нашому панові Петрові! З ним відходить ціла епоха в українській скульптурі.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.