Пізнати й утривалити в пам’яті: мистецькі теми мемуаристики Святослава Гординського

Пізнати й утривалити в пам’яті: мистецькі теми мемуаристики Святослава Гординського

24 лютого 2022 року о 16:00 год. відбудеться лекція докторки філологічних наук Наталії Мочернюк «Пізнати й утривалити в пам’яті: мистецькі теми мемуаристики Святослава Гординського». Подія відбудеться в межах виставки «Монументальне мистецтво Святослава Гординського: начерки, рисунки, проєкти», приуроченої до 115-ї річниці від дня народження митця.

У лекції, яку експертка підготувала на основі спогадів, подорожніх нарисів, щоденникових нотаток та інших жанрів мемуарного характеру Святослава Гординського, Наталія Мочернюк висвітлить секрети творчості митця і письменника, його інтереси й орієнтації в мистецтві та літературі. Ці тексти пояснюють наміри звернення Святослава Гординського до літератури і репрезентують цілісне бачення творчої особистості митця.

Мемуаристика, яка поставала з інтенції зафіксувати для майбутнього важливі події та видатні імена української культури, слугує сьогодні цінним документальним матеріалом для мистецтвознавства. В об’єктивних свідченнях Святослава Гординського, підкріплених мистецтвознавчим фактажем, зафіксовані його враження про важливі культурні події, візії творчого пошуку в літературі й мистецтві, зрештою оприявнюється українська історія ХХ століття.

Наталія Мочернюк ‒ докторка філологічних наук, старша наукова співробітниця Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, доцентка кафедри української літератури Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

Вартість: безкоштовно.

Час проведення: 24 лютого 2022 року о 16:00 год.
Місце проведення: Національний музей імені Андрея Шептицького, м. Львів, проспект Свободи, 20.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.