Осип Васьків. Невідома сторінка львівського авангарду

Осип Васьків. Невідома сторінка львівського авангарду

24 грудня 2021 року - 30 січня 2022 року експонуватиметься виставка «Осип Васьків: невідома сторінка львівського авангарду».

Більше ста творів досі не знаного львівського авангардиста Осипа Васьківа (1895–1972) буде вперше представлено на публічний огляд громадськості. Унікальна спадщина колись відомого на всю Європу українця довгий час знаходилась у приватній колекції Львова.

Його ранній львівський період (1909–1917) багатий унікальними студіями європейського портрету в колекціях львівських аристократів, формальними експериментами часу його навчання у Вільній академії мистецтв Леонарда Підгородецького, зразками експресіонізму та кубізму.

Варшавський період (1917–1929) характеризують його мандрівки екзотичною Європою, участь у прогресивних художніх товариствах, спільні експозиції з корифеями світового авангарду: О. Архипенком, К. Малевичем, Вл. Стжемінським, К. Кобро та Г. Берлеві.

1930 року Осип Васьків оселився в карпатському містечку Делятині, де прожив останню частину свого життя. За цей час виконав чимало жанрових полотен, ескізів алегоричних композицій на теми історії та карпатського етносу.

На сьогодні вся спадщина художника є власністю Делятинського краєзнавчого музею. Ідея реставрації спадщини О. Васьківа та його представлення у залах Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького належить Тарасові Возняку.

Куратор проекту: Богдан Мисюга

Час проведення: 24 грудня 2021 року - 30 січня 2022 року.

Місце проведення: виставкові зали Палацу Лозинського (Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького), м. Львів, вул. Стефаника, 3.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.