Народження українського Львова. Авторська екскурсія

Народження українського Львова. Авторська екскурсія

4 червня 2022 року о 14:00 год. проводитиметься вторська екскурсія "Народження українського Львова".

Запрошуємо у світоглядну мандрівку модерною українською історією Львова ХІХ – ХХ ст та історією національного відродження Галичини!

Це дуже важлива історія, можливо, найважливіша від усіх, і ми спробуємо її оживити і наблизити до нас сьогоднішніх.

Це був унікальний час, коли українці вперше за 500 років нарешті «прокинулися», відчули себе нацією і почали творили історію!

Нам треба буде проговорити про безліч речей, які в той період відбулися у Львові вперше – перша українська книжка, перші національні газета і театр, перша проповідь українською мовою в церкві, перша українська політична організація та культурно-мистецьке товариство.

Нам треба буде розкласти по поличках всі основні товариства та організації, які були такими важливими для національного відродження, але назви яких нам, нажаль, так мало говорять – «Руська Трійця», НТШ, Просвіта, Товариство «Дністер», «Головна Українська Рада», Сокіл-Батько і Товариство «Січ» та багато інших.

Кожне з цих товариств являло собою життєво необхідну сходинку на шляху до нашої незалежності, якесь би випало і все б розсипалось!

Так само треба розібрати основні події нашого національного відродження, які відбувалися у Львові – з’їзд «Головної Руської Ради» 1848 р., перше народне віче у Львові, крайовий Шевченківський здвиг 1914 р., листопадові бої за Львів 1918 р., проголошення ЗУНР в 1918 р. та, нарешті, Акту відновлення Української Державності 1939 р.

Ми поговоримо про історію Греко-католицької церкви в Галичині від початків і до наших часів та про її роль в відновленні нашої незалежності.

І про той ключовий момент коли «руський» Львів став «УКРАЇНСЬКИМ»!

Але мабуть найважливішим буде «оживити» основних дійових осіб всіх цих доленосних подій на Галичині і у Львові – людей, які своє життя присвятили Україні і про яких ми інколи так мало знаємо – митр. Андрея Шептицького, Йосипа Сліпого, Маркіяна Шашкевича, Костя Левицького, Василя Нагірного, Володимира Барвінського, Івана Боберського, Кирила Трильовського, Романа Дашкевича та багатьох інших…

Хто ховається за тими знайомими чорно-білими строгими портретами?..

Ми спробуємо побачити живих людей за всіма тими відомими іменами – ким вони були, про що мріяли, кого любили, як складалося їх особисте життя?

Але це був час не тільки політиків і воїнів, це був час наших головних мистецьких геніїв, які теж стануть «учасниками» нашої прогулянки - Соломії Крушельницької, Олени Кульчицької, Олекси Новаківського, Леся Курбаса і звісно Івана Франка.

Ну і найважливіше – в яких Львівських локаціях і декораціях це все відбувалося?

Це все, звісно ж, самий центр міста, знайомі нам будівлі і вулиці, але ми наповнимо їх зовсім новим - «нашим» змістом!

Наш маршрут пролягатиме від Собору Святого Юра, парком Франка, вул. Коперніка і Дорошенка, площею Ринок і до вулиць Руської і Винниченка.

Прийшов час відкрити для себе модерну українську історію Львова і завершити великий шлях «вибудови» власної історії Львова, який ми розпочали екскурсіями «Княжим Львовом» і «Середньовічним Руським кварталом».

( опис екскурсії «Княжий Львів»:
https://www.facebook.com/events/5343767758975046

опис екскурсії «Середньовічний Руський квартал».
https://www.facebook.com/events/421025872654814 )

Кожна з цих екскурсій є самостійною і їх можна відвідувати і сприймати в довільному порядку.

Учасники кожної з «українських» екскурсій отримують табличку з основними датами і подіями визначеного періоду як своєрідну «вижимку» з екскурсії – таким чином, отримана інформація не пропаде, а завжди буде під рукою для самостійних досліджень.

Приходьте друзі, зараз ідеальний час відкрити для себе свою рідну, українську історію Львова і Галичини!

Екскурсію проводить дослідник історії Львова і екскурсовод Денис Булавін.

Вартість участі - 200 грн.

Час проведення: 4 червня 2022 року, 14:00-16:30 год.

Місце проведення: Архикатедральний Собор св. Юрія, м. Львів, пл. св. Юра, 5.

 

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.