Микола Опанащук. Ретроспективна виставка «Проникнення»

Микола Опанащук. Ретроспективна виставка «Проникнення»

До 10 липня 2022 року триватиме виставка Миколи Опанащука «Проникнення».

У межах експозиції представлено близько 90 робіт, які створені упродовж 1972–2020 років і репрезентують генезу творчості митця. Усі твори виконано в одній техніці – відмивка тушшю.

Ще у студентські роки Микола Опанащук відкрив для себе мистецтво Сходу, та лише в 1980–1990-х відчув суголосність свого сприйняття графіки з естетикою японської каліграфії та з філософією періоду Укійо-е.

Серія робіт «Проникнення», концепцією якої є взаємовплив мистецтва Японії та України, – це невербальна поезія, переосмислення простих речей і створення свого ірреального чорно-білого всесвіту.

На формування митця вплинули Вітольд Манастирський, Данило Довбошинський, Володимир Овсійчук і Роман Сельський, якому Микола Опанащук асистував упродовж двох років. Він також відвідував пленери, які в Карпатах, у Дземброні, організовувало подружжя Сельських.

Свого часу Микола Опанащук оформлював періодичні видання і вистави, розробляв афіші й екслібриси.

Микола Опанащук – заслужений діяч мистецтв України; учасник понад 200 виставок, із яких 42 міжнародні та 67 персональних. Твори художника зберігаються в музеях і приватних колекціях у різних країнах світу, зокрема в Польщі, Франції, Швеції, Канаді, Бельгії.

Час проведення: 10 червня - 10 липня 2022 року.

Місце проведення: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, м. Львів, просп. Свободи, 20.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.