Львівські художниці. Частина перша

Львівські художниці. Частина перша

23 квітня 2020 року о 19:00 год відбудеться онлайн-зустріч "Львівські художниці. Частина перша"

Історія жінок в малярстві далеко не нова, хоча вивчати її почали тільки недавно. Чимало майбутніх художниць народилося в мистецьких родинах і з дитинства долучилися до прекрасного. Традиційно дівчаток з «доброго дому» навчали музиці, вишивці, літературі та живопису. Наприклад, княгиня Гелена Понінська, мешканка кам’яниці №6 на пл.Ринок була прекрасною акварелісткою, або графиня Софія Фредро-Шептицька, чиї роботи побачив навіть Паризький Салон. Проте більшість з них так і не стали професійними художницями, оскільки… не мали професійної освіти. Лишень в другій половині ХІХ ст. ситуація змінилася – почали з’являтися художні школи, в які дозволили приймати жінок. Правда, все одно з обмеженням - забороною малювати оголене чоловіче тіло. Академі Жуліан стала Меккою для майбутніх художниць, і атмосферу цієї школи можна відчути на картинах нашої славнозвісної співвітчизниці Марії Башкирцевої. До речі, там також вчилася і Марія Дулембянка, в майбутньому перша львів’янка, що балотувалася на виборах. 18 грудня 1876 року розпорядженням Міністерства освіти і віросповідання було розпочате навчання у львівській Школі рисунку і моделювання, пізніше перейменованій в Державну Школу Художнього Промислу. Не відразу, але з часом дівчата також отримали змогу в ній навчатися. А на початку ХХст. львів’янки вже вчилися не тільки у Львові, а й у Відні, і в Римі, і в Мюнхені, в Парижі, Кракові та Варшаві. Їхні роботи експонувалися як на місцевих виставках, так і далеко від батьківщини – в Брюсселі, Берліні, Парижі чи Нью-Йорку. 

Історії львівських художниць неймовірні не менше, ніж їхні твори. І варто додати – їх дуже багато. Тому, лекцію ділимо на дві частини, щоб мати змогу розповісти про найбільш знакових. Перша зустрічі в четвер 23 квітня о 19:00 год.

Після того, як Ви зареєструєтесь, шляхом оплати 50,00 грн. на картку Приватбанку 5168 7422 1467 0303, на ім'я Ірина Хмарська та надішлете нам скрін квитанції, ми Вам відправимо посилання на подію в Zoom.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.