ЛОО НСАУ щодо розроблення заходів із запобігання кризи у проєктно-будівельній галузі

ЛОО НСАУ щодо розроблення заходів із запобігання кризи у проєктно-будівельній галузі
Голові Львівської ОДА
п. М. Козицькому
 

Шановний Максиме Зіновійовичу!

Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України, в умовах надзвичайної ситуації, пов’язаної з протидією поширення пандемії коронавірусу COVID 19 в нашій державі, наголошує на цілковитій підтримці усіх офіційних заходів державних, обласних та муніципальних установ і готова відповідально та фахово долучитись до активних дій щодо відвернення та мінімізації наслідків цієї кризи.

Водночас констатуємо, що для економіки Львівської області та й цілого Західноукраїнського реґіону зокрема, дестабілізація сталого розвитку її будівельного сектору, що поступально окреслився протягом останніх років під час запровадження жорстких карантинних заходів може отримати фатальні наслідки. Під загрозою може опинитися й урядова програма із зведення транспортних магістралей “Велике будівництво”. Звісно, що реформування та державну підтримку провідних галузей країни не можна припиняти, однак зараз вони, як ніколи – у зоні перманентного ризику.

Поспішне впровадження не до кінця обдуманої та як слід не апробованої реформи ДАБІ може заморозити більшість об’єктів будівництва на невизначений термін. Тим паче, із новою постановою Кабміну щодо створення додаткових взаємодублюючих двох органів: Держінспекції містобудування України та Держагентства з питань технічного регулювання містобудування України.

До того ж, глибока криза огорне й проєктну галузь, яка змушена буде частково або й повністю призупинити свою діяльність, із наступною незворотною втратою кваліфікованих кадрів, які масово еміґрують закордон у пошуках роботи.

Маємо дуже серйозне побоювання стосовно долі колективу фахівців одного із провідних у реґіоні державного проєктного інституту «Укрзахідпроєктреставрація», який за деякою інформацією готують до банкрутства та, як наслідок, розпродажу майна.

У таких умовинах, що склалися та, зважаючи на те, що на сьогодні якісно оновлюється управлінський склад Львівської обласної адміністрації, Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України на виконання вимог Закону України «Про архітектурну діяльність» та Закону України «Про творчі спілки» пропонує спільне розроблення комплексу покрокових превентивних заходів із запобігання кризи у проєктно-будівельній галузі у таких напрямках:

  1. Висунення кандидатур на заміщення відповідальних посад головного архітектора області, директора департаменту архітектури та містобудування, начальника управління охорони історичної спадщини, інших галузевих спеціалістів, а також надання пропозицій переліку фахових спеціалістів для участі у відповідних конкурсних комісіях. При цьому  констатуємо, що на посади інспекторів та керівників обласної ДАБІ мають обиратися виключно спеціалісти з архітектурно-будівельною освітою.
  2. Законодавчої ініціативи та практичних порад і пропозицій щодо впровадження засад децентралізації та адміністративної реформи на обласному рівні, реформування ДАБІ та проєктно-будівельної галузі, Держагентства з питань технічного регулювання, запровадження на Львівщині Єдиної державної електронної системи в будівництві, яка в концепції та в реальності на 100% може зменшити ризики вчинення корупційних дій.
  3. Напрацювання законодавчих змін до Закону про регулювання містобудівної діяльності та інших законодавчих та нормативних актів, що регулюють сферу проектування і будівництва.
  4. Збереження, підтримка і розвиток державних науково-проєктних та  науково-дослідних інститутів у сфері проєктування, будівництва і реставрації, що базуються у Львові, виведення їх з регіонального на загальноукраїнський та міжнародний рівні.
  5. Надання фахової допомоги із залучення професійних архітекторів до обласних експертно-дорадчих та консультативних органів містобудування та архітектури, кваліфікаційної сертифікації виконавців робіт, розроблення містобудівної документації.
  6. Планування та проведення спільних заходів із популяризації продукції та послуг місцевого виробника, участі у реґіональних ярмарках, форумах, конференціях, фестивалях тощо.
  7. Спільними зусиллями проведення комплексної реставрації Львівського Будинку архітектора – Порохової вежі як регіонального архітектурно-мистецького центу з використанням інноваційних технологій його життєзабезпечення.

Сподіваємось на плідну співпрацю й можливість обговорити усі ці ідеї детальніше з Вами на індивідуальній зустрічі із делегованими представниками нашої Організації, а також на розширеному засіданні Правління ЛОО НСАУ у Будинку архітектора – «Пороховій Вежі», у взаємоузгоджений час.

З повагою,                                                                                Богдан  Гой
Голова Правління
Львівської обласної організації
Національної спілки архітекторів України         
 
   
© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.