Кураторська екскурсія Павла Гудімова та лекція Тетяни Філевської "Архітектони та аероміста Казимира Малевича"

Кураторська екскурсія Павла Гудімова та лекція Тетяни Філевської "Архітектони та аероміста Казимира Малевича"

24 листопада 2018 року о 15:00 - 16:00 год в рамках виставки «Metropolis. Минулі утопії майбутнього» відбудеться кураторська екскурсія Павла Гудімова, а о 17:00 - 18:30 лекція Тетяни Філевської "Архітектони та аероміста Казимира Малевича".

Павло Гудімов - засновник арт-центру Я Галерея, куратор, колекціонер, дизайнер, музикант.

Арт-центр Павла Гудімова Я Галерея було відкрито 12 квітня 2007 року. Основна мета – послідовна підтримка, розвиток і популяризація сучасного мистецтва.

Автор проекту прoведе кураторську екскурсію виставкою «Metropolis. Минулі утопії майбутнього». «Metropolis» – міждисциплінарний візуальний проект, що висвітлює минулі погляди на майбутнє. На виставці представлені роботи митців у сферах архітектури, винаходів та кіно. Головні герої проекту – Яків Черніхов і Джованні Баттіста Піранезі. Особливе місце в експозиції посідають утопічні проекти реконструкції Києва, що належать українським архітекторам «сталінського» періоду: Олександру Власову, Олексію Тацію, Дмитру Чечуліну, Володимиру Заболотному, Семену Фрідліну. Репрезентація виставки враховує львівський контекст: проекти перебудови міста, будівництво «Корони міста» з «Залом урочистостей» на Цитаделі в окупаційний період та інші.

Казимир Малевич відомий перш за все як автор "Чорного квадрата", хоча засновник супрематизму проявив себе у різних сферах, і його найбільший вплив відчутний саме у сучасній архітектурі. Найвидатніша архітекторка ХХ ст. Заха Хадід визнавала, що саме ідеї Малевича сформували її підхід до архітектури. Для 1910-30-х ідеї супрематизму були надто новаторськими, але це не заважало колу учнів Малевича займатись їх розробкою. Спадщина художника в сфері архітектури зосереджена в образі архітектона - образу архітектури майбутнього. Концентрованим виразом архітектурних та урбаністичних ідей Малевича стала концепція Аероміст, що вільно ширяють на орбіті Землі. Лекторка розповість про основні поняття супрематичної архітектури Малевича.

Тетяна Філевська - арт-менеджерка, кураторка, культурна активістка та дослідниця українського мистецтва ХХ ст. Живе та працює в Києві. Засновниця і директорка Громадської організації “Інститут Малевича” (2016). Закінчила філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка (2005). Працювала у Фонді розвитку сучасного мистецтва «ЕЙДОС», Фундації Центр Сучасного Мистецтва, Фонді ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив, в команді Мистецького Арсеналу над Освітньою та публічною програмою Першої Київської бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012. 
Упорядниця книги “К.Малевич. Київський період 1928-1930” (Родовід, 2016-2018), авторка книги “Дмитро Горбачов. Случаї” (Артбук, 2017). Cпівкураторка курсу "Київські лекції Малевича. Реконструкція" (2015). Ініціаторка та організаторка Міжнародної наукової конференції “Казимир Малевич: київський аспект” (2016). Членкиня ICOM. 

Авторка статей, опублікованих у журналі «Український тиждень», онлайн виданнях“Українська правда”, “Платформа”, “Коридор” та ін. 

Організатори події - Центр архітектури, дизайну та урбаністики Порохова вежа у співпраці з Urban бібліотекою.

Вхід за попередньою реєстрацією, кількість місць обмежена. Просимо реєструватися за телефоном 0673984783 - Ірина Деревляна

Проект «Metropolis» підтримано грантовою програмою Українського культурного фонду.

Час проведення: 24 листопада 2018 року о 15:00 - 18:30 год.

Місце проведення: Центр Архітектури, Дизайну та Урбаністики Порохова ВЕЖА, м. Львів, вул. Підвальна, 4.

© 2013-2021 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.