Конкурс "Мурал на Дорошенка, 7 у Львові"

Конкурс "Мурал на Дорошенка, 7 у Львові"

Ветеранська ресторація "Патріот" запрошує художників до участі у конкурсі оформлення торцевої стіни за адресою вул. Дорошенка, 7.

Торцева стіна будинку №7 по вул. Дорошенка, що виходить на новооблаштований громадський простір, підлягає утепленню та прикрашенню художнім зображенням. Основну тему зображення можна описати словом “Патріотизм”. Для того, аби сформувати спільне бачення організаторів та небайдужих мешканців міста 2 серпня 2017 було проведено громадське обговорення в приміщенні закладу.

Ідея оформлення

Організатори конкурсу будуть раді бачити в зображенні образ героя України Василя Сліпака “Це є чоловік, який співав у Паризькій опері, поїхав добровольцем на війну і загинув. Він мав комфортне життя, але без вагань пішов на ризик і пожертвував собою в ім’я світлих інтересів нашої держави” - Юрій Антонов, співвласник ресторації. Проте даний образ є лише одним з варіантів, конкурсанти можуть використовувати інші образи.

Учасники конкурсу можуть розглядати тематику патріотизму в ширшому від воєнного контексту. Можна включити різні образи, у яких би кожна людина могла б впізнати свої патріотичні почуття. В межах обговорень наводили приклад зображення сильного і здорового чоловіка як символу мужності, характерний для більшості військових монументів ХХ століття. В цьому звичному всім образі не зможе побачити себе, для прикладу, ветеран на інвалідному візку, або старша пані - волонтерка шпиталю, або хлопець що не був на фронті, але в той час працював, платив податки, передавав кошти для закупівлі приладів нічного бачення.

Технічні деталі

Фізичні параметри стіни

Вхідна група до закладу Ветеранська ресторація “Патріот” готується до зміни дизайну. Учасники конкурсу за бажанням можуть зробити відповідні до ідеї муралу ескізні пропозиції зміни дизайну вхідної групи, що складається з сходів до закладу, дашку, літного майданчика та місця для куріння поряд. Зображення може обіграти середовище - навколишні споруди, дизайн площі, найближче дерево (липа).

Вимоги

  1. Майбутній мурал має доносити ідеї та цінності, окреслених загальним поняттям «патріотизм».
  2. Зображення має бути виконане на високому художньому рівні і становити мистецьку цінність.
  3. Мурал як художній елемент не можна відділяти від урбаністичного простору Львова, і зокрема контексту місця, в якому він знаходиться. Логіка виникнення ідеї та застосування стилістичних прийомів має виходити із зв’язків оточуючих архітектурних елементів, які становлять історичну та громадську цінність. Зокрема, слід вважати на елементи архітектурної спадщини, які знаходяться навколо будинку під номером 7.
  4. Оскільки мурал буде розміщений в популярному публічному місці, він має відповідати інтересам різних соціальних груп і не містити образів, які слугували б підставою для конфлітів.
  5. Не може містити елементи дискримінації, ксенофобії та пропаганду насилля.

Побажання

  1. Мурал має бути естетичним, до певного рівня абстрактним, який би передавав емоційний підтекст через символи.
  2. В оформленні стіни бажано також використати елементи вертикального озеленення.

Учасники

До участі у конкурсі запрошуються художники, що працюють в будь-якій техніці. Попередній досвід створення зображень саме в формі муралу не є обов’язковим.

На етапі реєстрації на конкурс потенційні конкурсанти подають зображення своїх попередніх робіт оброзотворчого мистецтва. Протягом першого етапу журі відбере учасників, що братимуть участь у конкурсі. Учасники, що не пройшли відбір на першому етапі, зможуть при бажанні подати свої проекти поза конкурсом.

Премії конкурсу

Призовий фонд конкурсу становить 10000 гривень. Перша премія - 5000 грн, друга 3000 грн, третя - 2000 грн. За рішенням журі, премії можуть бути розподілені між кількома учасниками, або не присуджуватись. Перше місце отримує премію та можливість реалізації проекту. 

Фотофіксація

https://drive.google.com/drive/folders/0B7-4vXgbVvhTcUUzc0hKMm5QZ2M?usp=sharing

Візуалізації проекту площі

https://drive.google.com/file/d/0ByqOGHxv6_nxa0REZzVrOXN1T0k/view?usp=sharing

Для реєстрації необхідно заповнити анкету: https://goo.gl/forms/tzNwLsZOzdO4rL3E2

Крайній термін подання робіт: 20 вересня 2017. Деталі щодо форми подання конкурсних проектів буде надіслано відібраним учасникам.

Очікувана дата відкриття муралу: 14 жовтня - День захисника вітчизни.

Замовник та організатор конкурсу

Ветеранська ресторація “Патріот”, за підтримки Львівської міської ради в особі відділу урбаністики ЛКП Інститут просторового розвитку.

Контакти

FB-сторінка закладу: www.facebook.com/VeteransRestaurantPatriot

Юрій Антонов (організатор, співзасновник ресторації) 0671945580

Олександра Сладкова (умови конкурсу) 0638933920

 

© 2013-2021 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.