Галицькі флешки. Виставка графіки Тараса Кеба

Галицькі флешки. Виставка графіки Тараса Кеба

24 серпня 2022 року о 16:00 год. відбудеться  відкриття виставки графіки Тараса Кеба "Галицькі флешки".

Коли ж почалась ця історія?
Давним-давно.

Можна сказати, що вона сягає в минуле на добрих 5000 років, адже саме так датують найдавніше знайдене людське тіло зі слідами татуювань. Хоч можемо заглибитися ще далі в минуле, коли, здогадно, з'явилися перші приповідки, і це вже буде геть сива давнина.
Втім, уникаючи звинувачень у спекуляціях, можна було би сказати, що ця історія починається у 1870-х, коли в Європі та Північній Америці поширюється мода на татуювання (ескізи до яких пізніше назуть флешками) й коли, власне, Іван Франко починає систематично записувати галицькі приповідки, що їх згодом видасть у 6 томах "Етноґрафічного збірника" між 1901 і 1910 роками.

Або ж можемо сказати, що ця історія почалася 2020-го, в час такої тепер далекої від нас пандемії, коли львівський художник Тарас Кеб, насолодившись сповна радощами карантинної бездіяльності, розгорнув томик "Галицько-руських приповідок". А там чорним по білому писало: "Не журисі, до роботи берисі", аще: "І завтра день буде", ну і: "Вовка боятись – в ліс не ходити". От і взявся він вести свій графічний щоденник, у якому, надихаючись вінтажними американськими флешками, щодня ілюстрував обрану приповідку з Франкової скарбнички.

Так і постала ця серія малюнків – дотепних, парадоксальних, часом символічних, часом буквальних, але таких, що неодмінно будять цікавість, адже особистий художній талант спирається тут на дотепність і мудрість народну, а це безпрограшний варіант.

В кожнім разі можемо вас запевнити, що в такій формі читання народних приповідок – чи знаних, чи не знаних – стає незабутьнім.

А тому запрошуємо всіх у Дім Франка на відкриття виставки "Галицькі флешки" 24 серпня о 16:00. Надто що тих, хто прийде, чекатимуть приємні сюрпризи.

Час проведення: 24 серпня 2022 року о 16:00 год.

Місце проведення: Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка (Дім Франка), м. Львів,  вул. Івана Франка, 150, 152.

© 2013-2022 Західноукраїнський Архітектурний Портал. Всі права захищено.